Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Bahamalar – Arjantin İddaa Tahmini 14.11.22

Bahamalar – Arjantin İddaa Tahmini 14.11.22

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri E grubu mücadelesinde Bahamalar Pazartesi günü saat 03:15’de Arjantin ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet ev sahibi lehine 12.5 handikap belirlemişler.

Bahamalar kıtanın vasat basketbol ülkelerinden birisi. Bu gruptaki 9 maçlarında ise sadece 3 galibiyet elde edebildiler ve bu penceredeki son maça sadece formalite için çıkacaklar, bir iddiaları kalmadı. Üst üste 3 maçlarını kaybettikten sonra 2 gün önceki maçta denk rakiplerinden Panama’yı içerde 4 sayı farkla da olsa yenerek 3. galibiyetlerine ulaşmışlardı. O maçta Nesbitt 14 sayı, 4 ribaund, Burrows 12 sayı, 5 ribaund ve Godfrey 10 sayı, 4 ribaund ile öne çıkan isimlerdi. 

Arjantin ise kıtanın güçlü ekiplerinden birisi. Ancak bu grupta şuana kadar beklentileri karşılayamadıklarının da altını çizelim. 6 galibiyetle ve averajla Dominik’in averajla 1 adım gerisinde 4. sırada yer alıyorlar. Ayrıca en iyi dördüncülük yarışında da Uruguay ile beraber eşit durumdalar. Dolayısıyla bu maçta alacakları galibiyet onların Dünya Kupası biletine ulaşmalarında kritik önem taşıyacak. Son olarak 3 gün önce Dominik’e 11 sayı farkla kaybederken Brussino 16 sayı, 7 ribaund, Redivo 12 sayı ve Delia 10 sayı, 5 ribaund ile öne çıkan isimlerdi.

Misafir takım her ne kadar as kadrosunda oldukça eksik bir kadroyla bu eleme penceresine gelmiş olsa da Bahamalar gibi vasat bir takımdan yine de üstün bir rotasyona sahipler. Koç Prigioni’nin elinde Brussino, Redivo, Delia, Vaulet gibi tecrübeli isimler var. Gruptaki konumları ve en iyi 4. yarışındaki avantajı ele geçirebilmeleri adına kritik bir maç olacak. Bu nedenle de deplasmanda olmalarına rağmen yüksek motivasyonla oynayacaklarını ve kazanırken kalite farkını sahaya yasıtarak çift haneli farkları bulacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-12.5) – 1.55
Rexbet Oranı: MS 2 (-12.5) – 1.77
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Polonya Basketbol Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Dabrowa Gornicza – Arka Gdynia İddaa Tahmini 07.12.22

Polonya Ligi 3. hafta erteleme maçında Dabrowa Gornicza Çarşamba günü saat 20:00’da Arka Gdynia ile …