Anasayfa / Anadolu Efes / Bahçeşehir Koleji – Anadolu Efes İddaa Tahmini 12.03.23

Bahçeşehir Koleji – Anadolu Efes İddaa Tahmini 12.03.23

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Bahçeşehir Koleji Pazar günü saat 18:00’da Anadolu Efes ile karşılaşacak. intobet ev sahibi lehine 8.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Bahçeşehir son dönemin formsuz takımlarından birisi. Ligde üst üste 4 maçlarını kaybettiler ve 8 galibiyette kalarak play-off yarışında da yara almış oldular. Diğer taraftan haftaiçi BCL sahnesinde konuk ettikleri Manresa’ya iyi direnseler de son topta 76-77 ile kaybederek bu sezon Avrupa defterini kapamış oldular. Artık gruptan çıkma şansları kalmadı ve kalan iki maçlarını sadece formalite için oynayacaklar. Dolayısıyla artık ana hedefleri ligde play-off biletini en iyi sıradan kapmak olacak. 

Anadolu Efes ise ligde beklendiği gibi yettiği kadar oynayıp fazla zorlanmadan yoluna devam ediyor. Ancak koç Ataman’ın özellikle Buğrahan ve Egehan’dan yeterli kadar katkı alamıyor olması BSL maçlarında da yabancı oyuncuların omuzlarına çok yük binmesine neden oluyor. Nitekim sezonun bu en kritik döneminde Micic ve Beaubois’nın sakatlıkları geldi üst üste. Son Euroleague maçında da sakat sakat oynadılar, zaten etkili de olamadılar. Bu maçta o ikisinden faydalanamayacaklar. Çift maç haftasından çıktılar ve yine Larkin, Bryant, Clyburn üçlüsünün sırtında oynamaya çalışacaklar. Salı günü erteleme maçında evlerinde Real ile oynayacaklarını, ardından da Perşembe günü yine evlerinde Partizan ile oynayacaklarını, iki maçın da play-off hedefi için çok önemli olduğunu belirtelim…

Elbette normal şartlarda Efes’in Micic ve Beaubois olmasa da bu maçta favori olduğunu söyleyebiliriz. Ama hem çift maç haftasından geldiklerini, çok yıprandıklarını hem de haftaya yine Euroleague’de erteleme maçı nedeniyle iki maç birden yapacaklarını düşündüğümüzde fiziksel olarak ayakta kalmaları kolay olmayacak. BCL defterini kapatan ve lige konsantre olacak olan Bahçeşehir ise rakibini böyle eksik ve yorgun yakalamışken Smith, Blazic, Boutsiele gibi silahlarıyla direnecektir. Kaybetseler de çift haneli farklar yemeyeceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: MS 1 (+8.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Oklahoma City Thunder – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Oklahoma City Thunder Perşembe günü saat 03:00’da Doğu ekibi Detroit Pistons …