Anasayfa / Basketbol Haber / Banvit koçu Ahmet Gürgen: Ligde ve Avrupa’da ilk dört sürpriz olmaz

Banvit koçu Ahmet Gürgen: Ligde ve Avrupa’da ilk dört sürpriz olmaz

Yıllarca Banvit altyapısında ve Bandırma Kırmızı’da görev yapan, Bandırma kulübünde yetişen her oyuncuya eli değen Ahmet Gürgen‘i bu yıl Banvit’in baş antrenörü olarak izleyeceğiz. Emekçi koçumuzun başarılı olması sadece kendisi için değil, yerli antrenör imajı için de büyük önem taşıyacak.

Sezon yaklaşırken Ahmet Gürgen’le ilk izlenimleri konusunda Basketfaul bir söyleşi yaptı. İşte Gürgen’den pasajlar…

* Beş yeni yabancıyla başladık ve gençleri starter yapıp rollerini artırdık. Bu bizim yıl boyunca sürdüreceğimiz düzenimiz olacak, kimse 30-35 dakika oynamayacak, süreler paylaşılacak.

* TÜBAD’da maçları kaybettik ama bir çok şey öğrenerek kazançlı çıktık Tabii bu arada Jordan, Ercan ve Devin’in sakatlık geçirmesi de sonuçlarda etkili oldu. Turnuva bizim için olumlu geçti, yerliler üzerlerine düşen sorumlulukları aldılar.

* Yabancılar potansiyeli yüksek oyuncular. Geldikleri takımlarda uzun süreler almaya alışmışlar. Hepsi alan ve süre istiyor. Biz ise süreler eşit dağıtmaya ve 20-25 dakikada en büyük verimi almaya çalışıyoruz. Bütün oyuncular kendilerinden ne beklediğimizi ve nasıl yararlanmaya çalıştığımızı anladılar. Yabancılar da çok iyi karakterli oyuncular, sezon boyunca onlar da gelişecekler.

* Perez staffa da yardımcı oluyor, öyle bir oyuncuya sahip olmak bizim için şans. oyunu okuyor ve herkesi oyuna sokmaya çalışıyor.

* Savunmada tam sahayı kontrol etmeyi seviyorum. Koşan uzunlarımız var. İlk etapta kolay sayı bulmak istiyoruz, bu olmuyorsa da paylaşarak yani takım halinde yarı saha basketbolu oynayacağız. Rakibin hücumlarında düzen dışına çıkaran, süreleri çalan bir takım olduğumuzda hedeflerimize ulaşmamız kolaylaşacak.

* Sezon bittiğinde oyuncuların gelişim gösterdiğini görmek hepimizi mutlu edecek ama Avrupa’da ve Türkiye’de ilk dört arasına girmek sürpriz olmayacak. Hayallerini gerçekleştirebilecek bir oyuncu kadromuz var. Her antrenmana, her maça aç çıkmaya devam ederlerse herkes hayallerine ulaşır.

* Türklerin hepsi A Milli takımında oynayabilecek düzeyde. Yabancılar da kariyerlerini yukarıya taşıyabilecek oyuncular. Sezona hem takım, hem bireysel gelişim açısından büyük ümitlerle başlıyoruz.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …