Anasayfa / AS Monaco / Banvit Yeniden Yapılanıyor

Banvit Yeniden Yapılanıyor

Özellikle altyapıdan yetiştirdiği yeteneklerle ve Avrupa kupalarındaki istikrarlı başarıları ile ülke basketbolumuzun lokomotif takımlarından biri olan Banvit, bu yaz baştan aşağı yenilenecek.

Yeni Koç Arayışı

Öncelikle kontratı biten başarılı koç Sasa Filipovski ile görüşüldü ama koçun kariyerinde farklı bir sayfa açmak istemesi nedeniyle yeni koç arayışına girildi. Adaylardan birinin Hırvat koç olduğunu daha önce iletmiştim. Diğer aday ise ülkemizde daha önce Pınar Karşıyaka ve Ülkerspor’da forma giymiş olan 43 yaşındaki Letonyalı koç Roberts Stelmahers. Şuanda Ventspils ‘in başında görev yapıyor. Yönetim koç arayışına devam ederken bu iki aday üstünde duruyor ancak tabiki TBF’nin koçlar hakkında belirleyeceği yeni kriterleri de bekliyorlar.

Bu arada koç Filipovski’nin bir sonraki durağının bu sezon FIBA Şampiyonlar Ligi ‘nde final oynayan ve önümüzdeki sezon Eurocup ‘da yer alması beklenen Fransız takımı Monaco olması bekleniyor.

Yabancılar Değişiyor

Son yıllarda hep alıştığımız bir senaryo tekrar gerçekleşti Banvit’te. Tüm yabancılar prim yaptı ve hepsi mevcut kontratından üstte teklifler aldılar. Bu nedenle Banvit kontratı devam eden kaptan Gasper Vidmar dışında diğer yabancılarını değiştirecek. Bu değişim konusunda ilk ilgilendikleri oyuncu hakkında da daha önce sizi bilgilendirmiştim. Yönetim transfer çalışmalarını sürdürürken somut adımlar atmak için hem koçun belirlenmesini hem de TBF’nin yabancı kuralı hakkında yapacağı düzenlemelerin netleşmesini bekliyor.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Eurocup basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

AS Monaco – Ratiopharm Ulm İddaa Tahmini 23.10.19

7DAYS EuroCup 4.hafta mücadelesinde AS Monaco Çarşamba saat 19:45’de Ratiopharm Ulm ile karşılaşacak. Hem İddaa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir