Anasayfa / Basketbol Haber / Barea: “Doncic’le Kolejlilerin Farkı Antrenmanda Bile Anlaşılıyor”

Barea: “Doncic’le Kolejlilerin Farkı Antrenmanda Bile Anlaşılıyor”

Avrupa’dan gelen Luka Doncic mi, NCAA’den gelen kolejli yetenekler mi? 2018 yazı boyunca süren tartışmada NBA veteranı J.J. Barea’nın tarafı belli.

Dallas Mavericks‘in çaylağı Luka Doncic için gelecek parlak gözüküyor. 19 yaşındaki Sloven’in potansiyeline en çok inanlardan biri de yeni takım arkadaşı J.J. Barea.

Mavs veteranında sağlam bir izlenim bırakan Doncic, Barea’da oyunun hızını kontrol etmedeki doğal yeteneğiyle hayranlık uyandırmış.

SportsDay‘e konuşan Barea arka alandaki yeni ortağı konusunda olumsuz tek kelime dahi etmeden söze başladı:

“Avrupa’da oynarken onu biraz izlemiştim, geçen haftaki antrenman maçlarında rakibi oldum. Düşündüğümden daha iri. Oyunu biliyor. Çaylak ama profesyonel bir çaylak.”

Barea ayrıca EuroLeague MVP’sinin sık sık tartışılmasına karşın NBA’e NCAA’de oynayan kolejlerden gelen meslektaşlarına kıyasla bir adım önde olduğunu iddia etti:

“Bir kolej oyuncusuyla profesyonel tecrübesi olmuş bir oyuncu arasındaki farkı anlamaya bir antrenman maçı bile yetiyor. Kolejde koçlar sadece sert oyna derler. Avrupa’da nasıl oynanacağını bilmek zorundasınız. Hele de Doncic gibi top sürekli elinizdeyse. Burada onu daha tanımıyorlar. Çabuk değil ama iyi bir tempoda oynayacak, hiçbir zaman kontrolünü kaybetmiyor. Uzun, diğer oyuncuların üzerinden paslar atabiliyor. Harika bir pasör. Şut da atabiliyor yani onu savunmak zorundasınız.”

Kaynak: SportsDay &  Eurohoops

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Euroleague basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Anadolu Efes – Valencia İddaa Tahmini 12.03.20

Turkish Airlines Euroleague 29.hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes Perşembe saat 20:30’da Valencia ile karşılaşacak. İddaa …