Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Başkan Cengiz’den Flaş Açıklamalar

Başkan Cengiz’den Flaş Açıklamalar

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz basın toplantısı düzenledi ve basketbola da değindi.

Cengiz şunları söyledi:

“Basketbola 34 milyon TL borcumuz vardı. Yüzde 30-40 kur artışına rağmen şu anda 22 milyon TL. 12 milyon TL ödeme yapmışız. Kadınlar Avrupa şampiyonu, erkekler maalesef kötü sezon geçirdi. 6 yabancı transfer edilmiş, bunlar 9. oldu. Keşke hepsi Türk oynasaydı da 10. olsaydık. Öyle basketbolcular var ki ‘Amerika’da benzin istasyonundan Türkiye’de basket sahasına çıkıyor’ denildi. Davalık olduklarımız var. Keşke tamamı yerli oyuncularla oynasaydık da paramız da ulusal sermaye içinde kalsaydı.”

Oktay Mahmuti’den indirim istedik, kabul etmedi

“Oktay Mahmuti’ye “devam et” dedik. 1.2M$ alacağı ücret var. Yüzde 25’inden fazla borcumuz hocaya. İndirim istedik ya da ödeme planı talep ettik. Sevgili hocamız “Hayır, ben elimden geleni yaptım, Galatasaraylı değilim, indirim için nedenim yok” dedi. Haklı, elinde kapı gibi kontrat var.”

Ünal Aysal’ın kendisine Basketbol AŞ’nin kurulması halinde tüm giderleri karşılayacağını söylediğini ifade eden Mustafa Cengiz, “Ünal Bey çok değerlidir bir ağabeyimizdir. Kendisi isterse yardım eder isterse de etmez. Kişilere mahkum bir camia huzur bulamaz.” diye konuştu.

Kaynak: Basketfaul

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir