Güncel
Anasayfa / Baskonia / Baskonia – Derthona Tortona İddaa Tahmini 19.09.23

Baskonia – Derthona Tortona İddaa Tahmini 19.09.23

Hazırlık Maçları kapsamında Baskonia Salı günü saat 21:00’da Derthona Tortona ile karşılaşacak. Best10 ev sahibinin limitini 87.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Baskonia koç Penarroya ile devam ediyor yoluna ve onlar adına yeni sezonun hedefleri yine aynı olacak, hem Euroleague hem de Endesa’da son 8 takım arasında yer alabilmek! Bu yolda da kadrolarını yine güçlendirdler, iyi bir rotasyona sahipler. Markus Howard, Mannion, Miller-McIntyre, Marinkovic, Rogkavopoulos, Moneke, Kotsar, Costello takımın öne çıkması beklenen silahları olacaklar. Son 2 maçlarında Palencia’ya 105 ve Zaragoza’ya 93 sayı göndererek geçen sezon olduğu gibi yine hücumda ne kadar etkili bir takım olduklarını göstermişlerdi. 

Tortona ise geçen sezon Serie A’da flaş peformanslara imza atmış ve play-off biletini de kapmıştı. Yeni sezonda o kulvarda hedefleri aynı kalacakken artık BCL kulvarında da boy gösterecekler. Bu nedenle de kadrolarını güçlendirmeye ve rotasyonlarını derinleştirmeye çalıştılar yaz döneminde. Takımın başındaki 6. sezonuna girecek olan koç Ramondino’nun ekibinde Kyle Weems, TaShawn Thomas, Mike Daum, Strautins, Radosevic, Obasohan, Dowe öne çıkan isimler konumundalar. Son hazırlık maçlarında denk rakiplerinden biri olan EuroCup temsilcisi Trento’yu 89-71 ile geçmişlerdi. 

İki takım arasında elbette bir siklet farkı var. Baskonia sonuçta bir Euroleague takımı ve çok daha iyi bir kadroya sahip. Bu kalite farkını özellikle etkili hücum performansları ile sahaya koyacaklarını tahmin ediyorum. Tortona bu seviyeler için yeni bir takım. Evet kadrosunda tecrübeli isimler var ama yeni bir kadro olmalarıya beraber savunmada sistemi de daha oturtabilmiş değiller. Baskonia’nın agresif ve yüksek tempoda gelen hücumları karşısında direnmelerinin zor olacağını, potalarında 85 sayıdan fazlasını göreceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: –
Best10 Oranı: EvSahibi ÜST (87.5) – 1.68
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Dijon – Cholet İddaa Tahmini 24.09.23

Fransa Betclic ELITE Pro A ikinci hafta mücadelesinde Dijon Pazar günü saat 17:30’da Cholet ile …