Anasayfa / Baskonia / Baskonia – LDLC Asvel Villeurbanne İddaa Tahmini 08.02.24

Baskonia – LDLC Asvel Villeurbanne İddaa Tahmini 08.02.24

Turkish Airlines Euroleague 26. hafta mücadelesinde Baskonia Perşembe günü saat 22:30’da LDLC Asvel Villeurbanne ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Baskonia üst üste 2 maçını kaybettikten sonra geçen hafta play-in yarışındaki direkt rakiplerinden birisi olan Maccabi’yi 10 sayı farkla geçerek tekrar kendisine geldi. 92 sayı atarak kazandıkları o maçta Howard 26 sayı, Moneke 15 sayı, 15 ribaund, Marinkovic 14 sayı, 3 ribaund, 3 asist ve Rogavopoulos 13 sayı ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. Diop’dan faydalanamayacaklar, Sedekerskis, Costello, Chiozza üçlüsünün durumları ise maç saatinde belli olacak. 

Asvel cephesinde ise işler yolunda gitmiyor. Herhangi bir iddialarının bulunmadığı sezonda maçlara konsantre olmakta da zorlanıyorlar artık. Son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler ve toplamda da sadece 5 galibiyetleri var zaten… Evden uzaktaki son maçlarında güçlü Real’in onları hafife almasının da yardımıyla direnmişler ama yine de 7 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. 2 gün önce Pro A sahnesinde konuk oldukları Monaco karşısında da hiç varlık gösterememişler, 18 sayı farkla hezimete uğramışlardı. Bu maçta iki önemli isimleri De Colo ve Fall’dan faydalanamayacaklar. 

Baskonia play-in ve hatta play-off için yarışın içinde olan bir ekip. Geçen hafta burada denk rakiplerinden Maccabi’ye karşı aldıkları galibiyetin bir anlamı olabilmesi için ligde neredeyse tüm takımların evinde yendiği Asvel karşısında hata yapmamaları gerekiyor. Son haftalarda formda olan guard ikilisi Howard ve Miller-McIntyre liderliğinde Moneke, Marinkovic ve Rogkavopoulos’dan da destek akarak sonuca gideceklerini, zayıf rakiplerini handikapı geçerek mağlup edeceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.45
Best10 Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.65
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 04.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Phoenix Suns Pazartesi günü saat 05:30’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …