Anasayfa / Benfica / Benfica – FC Porto İddaa Tahmini 10.06.24

Benfica – FC Porto İddaa Tahmini 10.06.24

Portekiz Ligi final serisi 3. maçında Benfica Pazartesi günü saat 17:00’da FC Porto ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 9.5 handikap belirlemişler. 

Benfica normal sezonu 2. sırada bitirmesinin yanında BCL’de de rekabetçi performanslar sergileyerek kalitesini göstermişti. Finale gelene kadar 5 galibiyetlik bir seri yakalamışlardı ki burada da serilerini 7 maça çıkardılar! İlk 2 maçlarını deplasmanda olmalarına rağmen kazanarak çok önemli bir avantaj yakaladılar. Şimdi evlerinde işi bitirme ve seriyi 0-3 ile süpürerek kupayı taraftarları ile kaldırma şansına sahipler. 

Porto geçtiğimiz sezonlara göre daha iyi bir kadroya sahip olsa da normal sezonu lider olarak bitirmenin avantajını bu seride kullanamayınca 0-2 geri düştü ve artık buradan çıkmaları çok zor. Deplasmanda 2 maçı üst üste kazanmaları lazım ki seriyi tekrar evlerinde, 5. ve son maç için taşıyabilsinler. İlk 2 maçı evlerinde olmalarına rağmen çift haneli farklarla kaybettiklerini, özellikle hücumda sınıfta kaldıklarını tekrar hatırlatalım. 

Benfica, serinin ilk 2 maçını deplasmanda olmasına rağmen 23 sayı ve 11 sayı farkla, net skorlarla kazanmayı bilmişti. Şimdi evlerinde kazanarak şampiyonluk kupasını taraftarları ile beraber kaldırma, kutlama şansına sahipler. Ellerinde Broussard, Drechsel, Douglas, Carter gibi silahlar varken deplasmanda olduğu gibi burada evlerinde de sorun yaşamayacaklarını, bir kez daha çift haneli farklarla kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.57
intobet Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.72
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Capitanes de Arecibo İddaa Tahmini 23.06.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Piratas de Quebradillas Pazar günü saat 03:00’da Capitanes de …