Anasayfa / Beşiktaş Icrypex / Beşiktaş Icrypex – Tofaş İddaa Tahmini 16.05.21

Beşiktaş Icrypex – Tofaş İddaa Tahmini 16.05.21

ING Basketbol Süper Ligi çeyrek final serisi 2. maçında Beşiktaş Icrypex Pazar saat 20:15’de Tofaş ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 170.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 172.5 olarak belirlemiş.

Siyah beyazlılar normal sezonun sonunu 6 galibiyetlik nefis bir galibiyet serisiyle kapatmışlardı ve bu form grafiğini, moral motivasyonu play-off serisi ilk maçına da taşımayı başardılar. Dişli rakipleri karşısında 22 sayı farkla geri düşmelerine rağmen Alperen ve Blackmon’un etkili performansları ile geri dönüp Johnson’ın son saniyede Simmons’a yaptığı blokla da 90-92’lik skorla Bursa’da kazanarak ev sahibi avantajını da rakipten aldılar, artık Akatlar’daki bu maçı kazanmaları durumunda yarı final biletini kapacaklar. 

Tofaş da normal sezonu 3 galibiyetlik seriyle iyi kapatmıştı. Yine istedikleri gibi hücumda verimli oynadılar ve maçın büyük bir bölümünü Zubcic ve Akoon-Purcell’in skorer oyunu sayesinde önde götürmeyi başardılar. Ama rakibin son bölümdeki enerjisi ve agresif oyunu karşısında cevapsız kaldılar, 22 farkı koruyamadıkları gibi maç sonunu da kötü oynadılar ve rakibin 92 sayıya ulaşmasına engel olamadıkları için 5 isimden çift haneli skor katkısı alıp, hücumda verimli oynadıkları ve 90 sayıya ulaştıkları bir maçı son saniyede kaybetmekten kurtulamadılar. 

Klasik bir 4-5 eşleşmesi izliyoruz çeyrek finalde. Ligin iki denk takımının kapışmasında gerçekten adına yakışır bir mücadele izledik ilk maçta. Beşiktaş’ın tam 22 farktan geri dönmesinin yanı sıra iki takımın da hücumda sergiledikleri parmak ıssırtan performansları izlemek çok keyifliydi. Bu maçta da temponun yüksek olmasını, yine bizlere etkili hücum performasnları izletmelerini bekliyorum. Bir tarafta Blackmon ile Alperen, diğer tarafta Zubcic iel Akoon-Purcell takımlarını 85 bareminin üstüne taşıyacaklardır. Alternatif olarak kendi adlarına tamam mı devam mı niteliğindeki bu maçta Tofaş’ın lehine açılan handikapları da değerlendirebilirsiniz. 

İddaa Oranı: ÜST (170.5) – 1.55
Bets10 Oranı: ÜST (172.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Polonya – Brezilya İddaa Tahmini 23.06.21

2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılabilmek için eleme maçlarına çıkacak iki takımın hazırlıklar kapsamında oynayacağı maçta Polonya …