Anasayfa / Basketbol Haber / Beşiktaş Tecrübeli Uzunu İstiyor

Beşiktaş Tecrübeli Uzunu İstiyor

Transferin sessiz takımı Beşiktaş Sompo Japan’ın hamleleri şekillenmeye başladı. Pota altına düşündükleri isim ise son olarak Hapoel Holon’da izlediğimiz Joe Alexander.

2.03 boyundaki 1986 doğumlu olan tecrübeli uzun FIBA Şampiyonlar Ligi’nde 12 maçta yer almış ve 13.1 sayı 5.3 ribaund 1.3 asist 1.8 blok ortalamaları yakalamıştı. İsrail Winner Lig’de ise 38 maçta 14.1 sayı 5.2 ribaund 1.5 asist 1.4 blok istatistikleri ile mücadele etmişti.

Alexander atletik özellikleri ve savaşçı kimliği ile ön plana çıkan bir uzun. Güçlü bir oyuncu olması ve fiziksel teması sevmesi ile aslında daha çok 5 numarada süre alıyor. Zaten şut tehditinin olmaması ve boyalı alandaki etkinliğinin de fazla olması onu bu pozisyona itiyor. Her iki pota altında da yüksek enerjisi ve çabuk sıçrama becerisi ile ribaundlarda etkili bir isim. Ayrıca atletik özellikleri ile birlikte zamanlaması da iyi olduğu için efektif bir blok tehditi var, aranan bir çember koruyucusu. Belki yetenekleri sınırlı r oyuncu ama özellikle enerjisi, savaşçı kimliği, savunmadaki direnci ve spektaküler smaçları ile siyah beyazlı taraftarların çok seveceği bir isim olacağını düşünüyorum. 

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Maccabi Tel Aviv – Hapoel Holon İddaa Tahmini 25.06.20

İsrail Winner Ligi 23. hafta mücadelesinde Maccabi Tel Aviv, Perşembe saat 21:15’de Hapoel Holon ile …