Anasayfa / Andorra / Bilbao – Andorra İddaa Tahmini 08.01.22

Bilbao – Andorra İddaa Tahmini 08.01.22

İspanya Liga Endesa 17. hafta mücadelesinde Bilbao Cumartesi saat 21:15’de Andorra ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.62 olarak açıklamışken Bets10 ise oranı 1.82 olarak belirlemiş.

Bilbao ligin vasat ekiplerinden biri ama COVID vakaları patlak vermeden önce toparlanmaya başlamışlardı, üst üste 2 maçlarını kazanarak 5 galibiyete ulaşmışlar ve düşme hattından 1 adım da olsa uzaklaşmayı başarmışlardı. Ayrıca çok önemli bir noktanın da altını çizmemiz lazım aldıkları tüm galibiyetleri seri olarak evlerinde gelmişti, yani Bilbao Arena’da 5 maçlık nefis bir seriye sahipler. Son olarak da güçlü rakiplerinden Granca’yı 19 Aralık’da konuk etmişler ve 95-80 gibi net bir skorla yenmişlerdi. O maçta Bigote 16 sayı, 3 ribaund, Goudelock 15 sayı, 3 ribaund, 3 asist ve Delgado 14 sayı, 12 ribaund ile öne çıkan isimlerdi. Rousselle ve Thomas’ın sakatlıkları devam ediyor.

Andorra da rakibi gibi 14 maçtan 5 galibiyet toplayabildi. Ama onların Bilbao’dan daha formsuz olduğunu belirtemek gerekli, son 4 maçlarından 3 tanesini kaybettiler. Onlar da COVID vakaları artmadan önceki maçlarını üst üste kaybettiklerini gördük, önce Breogan’a deplasmanda sonra da içerde Zaragoza’ya yenilmişlerdi. 21 Aralık’taki son resmi maçlarında ise EuroCup sahnesinde konuk oldukları denk rakiplerinden Levallois’ya 81-74 ile kaybetmişlerdi. Jelinek, Morgan, Mekel ve Noua gibi 4 önemli isimden bu maçta faydalanamayacaklar. 

Bilbao evinde 5 maçtır kaybetmeyen formda bir takım. Evet mecburi COVID arası onların biraz da olsa ritmlerini kaybetmelerine neden olmuştur ama yine karşılarındaki rakibin de Jelinek, Morgan, Mekel, Noua gibi önemli eksiklerinin olması, onların da 21 Aralık’tan bu yana karantina nedeniyle maç yapmadığını düşünürsek evlerinde yine avantaja sahipler. Ayrıca aynı puana sahipler ve bu maçı kazanırlarsa düşme hattından bir adım daha uzaklaşacaklar net olarak. Goudelock, Bigote, Delgado üçlüsünün liderliğinde aradıkları galibiyete ulaşarak evlerinde seriyi 6 maça çıkaracaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.62
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.82
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Eurocup iddaa tahmin ve analizleri

Gran Canaria – Promitheas İddaa Tahmini 26.01.22

7DAYS EuroCup B grubu 11. hafta mücadelesinde Gran Canaria Çarşamba saat 23.00’da Promitheas ile karşılaşacak. …