Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Bogdanovic: “Bu Sezon Alıştığım Kadar Başarılı Geçmedi”

Bogdanovic: “Bu Sezon Alıştığım Kadar Başarılı Geçmedi”

Bogdan Bogdanovic, Fenerbahçe ile aldığı EuroLeague şampiyonluğundan sonra kariyerinde yeni bir sayfa açarak NBA’e gitme kararı aldı ve Sacramento Kings‘le ilk sezonunda bireysel olarak oldukça iyi bir yıl geçirdi.

Ancak Bogdanovic, geride bıraktığı yıla bireysel açıdan değil de takım başarısı olarak bakıyor.

“Bireysel açıdan çok iyi bir sezondu, hiçbir anından pişman değilim ama geçtiğimiz yıl alıştığım kadar başarılı geçmedi. Bence geleceğe bakıldığında doğru yoldayız ve parlak bir geleceğimiz var.”

Bogdanovic, Kings yönetimindeki Sırp efsaneler Vlade Divac ile Peja Stojakovic’in Amerika’ya ve NBA’e alışma sürecinde yardımcı olmasının altını çizdi ve Nemanja Bjelica’nın gelişi nedeniyle mutluluğunu da gösterdi.

“Burada Sırpça konuşan ve bana yardımcı olan iki vatandaşım vardı zaten. Şimdi bir tane daha arkadaşım geliyor ve parkede birlikte olacağız. Bu bana daha da yardımcı olacak.”

Kaynak: EurohoopsHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …