Anasayfa / Bosna Hersek Milli Takımı / Bosna Hersek – Estonya İddaa Tahmini 14.08.22

Bosna Hersek – Estonya İddaa Tahmini 14.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Bosna Hersek Pazar günü saat 17:00’da Tartu kentinde Estonya‘nın konuğu olacak. İddaa Estonya lehine 2.5 handikap belirlemişken intobet ise handikapı 4.5 olarak belirlemiş.

Yakından tanıdığımız koç Aziz Bekir yönetimindeki Bosna, son yılların en güçlü kadrosuyla hazırlanıyor EuroBasket’e. NBA oyuncusu Nurkic’in takıma katılması ve Real Madrid’e transfer olan Musa’nın yüksek formu ile EuroBasket’de can yakacaklarını gösterdiler. Nitekim Tartu’daki ilk hazırlık maçında da dişli rakiplerden Belçika’yı 68-74 ile geçmeyi başarmışlardı. O maçta Nurkic 18 sayı, 9 ribaund, 4 asist ve Halilovic 14 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile pota altında üstünlük kurmuşlardı, Musa da onlara 14 sayı, 3 ribaund, 4 asist ile katkı vermişti. 

Estonya ise son dönemlerde çıkışa geçen ülkelerden biri. Altyapıdan gelen yeni yetenekleri tecrübeli isimlerle iyi harmanladılar ve artık büyük turnuvalara aday olmaya, hatta katılmaya başladılar. EuroBasket’de de kesinlikle hafife alınmaması gereken ekiplerden biri olacaklarını söyleyebiliriz. Evlerindeki bu hazırlık turnuvasının ilk maçında da kıtanın yükselişteki önemli ekiplerinden Belçika’yı 79-66 gibi net bir skorla geçerek bunu göstermişlerdi zaten. Kotsar 19 sayı, 8 ribaund, 3 asist ile yıldızlaşırken, Krilsa 15 sayı, 3 sist, Vene 11 sayı, 4 ribaund, 3 asist ve Kullamae 10 sayı, 4 ribaund, 5 asist ile ona destek olan diğer isimlerdi. 

İki takım arasında elbette hem tecrübe hem de kalite anlamında farklar var. Koç Bekir yönetimindeki Bosna’nın elinde Nurkic ve Musa gibi iki yıldız var ki Halilovic de pota altında önemli bir silah. Estonya kendi sahasında Kotsar ile pota altında onlara cevap vermeye çalışacaktır ama Nurkic’in hem tecrübe hem de kalite farkıyla üstünlüğü kurmasını, onun liderliğinde düşük bir farkla da olsa ikinci maçlarını da kayıpsız geçeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.50
intobet Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.87
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Rusya VTB Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Avtodor Saratov – Astana İddaa Tahmini 04.10.22

VTB Ligi açılış haftası mücadelesinde Avtodor Saratov Salı günü saat 18:00’da Astana ile karşılaşacak. Hem …