Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Bosna Hersek – Macaristan İddaa Tahmini 11.11.22

Bosna Hersek – Macaristan İddaa Tahmini 11.11.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri K grubu mücadelesinde Bosna Hersek Cuma günü saat 22:00’da Macaristan ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın galibiyeti için oranı 1.52 olarak açıklamışken Bets10 ise oranı 1.80 olarak belirlemiş.

Bosna kıtanın yükselen basketbol ülkelerinden birisi ki Eylül ayında sahne aldıkları Eurobasket’e de renk katmışlar anca grup aşamasında elenmişlerdi. Ama tabi orada ellerinde Musa, Halilovic, Nurkic gibi yıldızlar artı Atic ve Sulejmanovic gibi değerli tamamlayıcılar vardı. Onlardan yoksun oynadıkları bu eleme maçlarında ise 8 maçtan 4 galibiyet çıkarabildiler ki halen ilk 3 şansları devam ediyor. Mevcut kadroda ellerinde Manisa’da forma giyen devşirmeleri Roberson, Gegic, Kamenjas ve Lazic var öne çıkması beklenen isimler olarak. 

Macaristan da gerek kulüpler düzeyinde gerekse milli takımlar düzeyinde çıkışa geçen, basketbolda hızla gelişen ülkeleren birisi. Dolayısıyla onlarla kim karşılaşırsa karşılaşsın kolay lokma olarak göremiyor. Onlar da Bosna gibi Eurobasket’de yer almıştı ki hatta aynı gruptalardı. Hanga’dan faydalanamayacaklar ama sakatlığı nedeniyle turnuvada forma giyemen Filipovity geri döndü ve Keller, Varadi, Benke, Vojvoda, Perl, Hopkins bu maçtaki en önemli kozları olacaklar. 

Bosna, yıldızlarından Musa, Nurkic, Halilovic’den yoksun olacak bu maçta. Dolayısıyla Eurobasket’de Macaristan’ı 10 sayı farkla yendikleri maçta göre ciddi anlamda güç kaybetmiş durumdalar. Aksine Macaristan ise o maçta forma giyen Hanga’dan faydalanamayacak olsa da Filipovity’yi kadroya ekledi. Dolayısıyla Bosna kadar ciddi güç kaybetmediler. Ayrıca Vojvoda, Perl, Hopkins, Varadi, Benke birbirlerini çok iyi tanıyan, tecrübeli isimler. Deplasmanda da olsalar bu kritik maçta eksik Bosna’ya karşı üstünlük kurabileceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 – 1.52
Bets10 Oranı: MS 2 – 1.80
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Slovenya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

KK Krka – KK Sentjur İddaa Tahmini 29.11.22

Slovenya Ligi 8. hafta mücadelesinde KK Krka Salı günü saat 21:00’da KK Sentjur ile karşılaşacak. …