Anasayfa / NBA / Boston Celtics – Charlotte Hornets İddaa Tahmini 07.10.19

Boston Celtics – Charlotte Hornets İddaa Tahmini 07.10.19

NBA sezonu öncesi hazırlık maçında Boston Celtics evinde Charlotte Hornets ile karşılaşacak. Maç için iddaa oran belirtmezken bets10 ise Celtics galibiyetine 1.34 oran veriyor.

Boston Celtics yaz aylarında takımın en önemli iki oyuncusu Kyrie Irwing ve Al Harford’u kaybetti. Irwing’den doğan boşluğu Kemba Walker ile kapattılar ki Kyrie ile takımın kimyası bir türlü uyuşmuyordu. Fakat Al Harford’u sezon genelinde çok arayacaklarını düşünüyorum. Bu pozisyonda sezon genelinde Vincent Poirier ve Enes Kanter’in süreleri paylaşması bekleniyor. Geçtiğimiz sezon yaşadığı sakatlıktan sonra kenardan gelen Gordon Hayward bu yıl ilk 5’e yerleşecek. Takımın genç oyuncuları Jason Tatum ve Jaylen Brown’ın üzerindeyse bu sezon daha fazla sorumluluk olacak. İki oyuncunun göstereceği gelişim Celtics’in elde edeceği derecede belirleyici faktörlerin başında gelecek.

Charlotte Hornets ise takımın yıldız ismi Kemba Walker’ı yollayarak bu sezon yeniden yapılanma sürecine girdi. Walker’ın boşluğunu geçtiğimiz sezonu Celtics’te geçiren Terry Rozier ile doldurmaya çalışacaklar. Ayrıca geçen sezon takımın ikinci en skorer oyuncusu olan Jeremy Lamb’i de kaybettiler. Onun boşluğunu doldurması beklenen isim Malik Monk olacak. Geçtiğimiz yılın çaylağı Miles Bridges bu sezon ilk beşte yer alması beklenen isim.

Boston Celtics geçtiğimiz sezonu beklentilerin altında tamamladı. Bu sezonsa koç Brad Stevens’in elinde geçtiğimiz yıla nazaran daha mütevazi bir kadro var. Yine de doğu konferansında ilk 4 adayları arasında yer alıyorlar. Takım kimyasını yakalamak sezon başında Celtics için oldukça önemli. Normal şartlarda Hornets onlara rakip olabilecek bir takım değil. Evlerinde oynamanın avantajıyla maçı kazanmalarını bekliyorum.  

Eksikler:

Boston Celtics: Romeo Langford

Charlotte Hornets: Malik Monk, Michael Kidd-Gilchrist

İddaa Oranı: –

Avrupa Bahis Oranı: MS 1 – 1.34

Güven Endeksi: 8

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Atlanta Hawks – New York Knicks İddaa Tahmini 12.03.2020

NBA Ligi’nde Doğu ekiplerini karşı karşıya getirecek maçta Atlanta Hawks Perşembe gecesi saat 02:30’da New …