Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – Indiana Pacers İddaa Tahmini 24.05.24

Boston Celtics – Indiana Pacers İddaa Tahmini 24.05.24

NBA Doğu Konferansı final serisi 2. maçında Boston Celtics Perşembe günü saat 03:00’da Indiana Pacers ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin limitini 114.5 olarak açıklamışken Best10 ise limiti 116.5 olarak belirlemiş. 

Boston normal sezonu lider olarak tamamlamış, tüm NBA’in en yüksek galibiyet yüzdesine sahip takımıydı. Play-off’a da bu momentumu taşıdıklarını gördük. Son olarak yarı final serisinde Cavs’ı 4-1 gibi rahat bir skorla elemeyi bilmişlerdi. Bu seriye de yine ev sahibi avantajıyla başladılar ama ilk maçta taraftarları önünde beklenenden biraz daha fazla zorlandıklarını gördük. Normal süresi 117-117 biten maçı uzatma sonunda 133-128’lik skorla kazanarak sürprize izin vermemişlerdi. 

Sezonu 6. sırada bitirmesine ve serilerde saha avantajı bulunmamasına rağmen önce Bucks’ı sonra da Knicks’i elemeyi başaran Pacers ne kadar dişli bir rakip olduğunu gösterdi. Nitekim serinin ilk maçında da TD Garden’da beklenenden çok daha iyi direndiklerini gördük. Savunmada biraz daha vidaları sıkıp, Tatum’u yavaşlatabilseler de uzatmada da olsa kazanabileceklerdi. Ama normal sürede 117 ve toplamda da 133 sayı yemişken kazanmaları epey zordu…

Her ne kadar Pacers ilk maçta beklenenden iyi bir direniş gösterse de iki takım arasında halen net bir siklet farkı var. Boston, Tatum, Holiday, White, Brown’dan oluşan guard-forvet rotasyonuyla çok ama çok etkili bir hücum takımı. Pacers’ın da tempoyu sevmesi ve savunmasının genelde yumuşak kalması bu dörtlünün işine geliyor. Evlerinde yine sürprize izin vermeden kazanmalarını bekliyorum, bunu yaparken de yine rahat skor üreteceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (114.5) – 1.47
Best10 Oranı: EvSahibi ÜST (116.5) – 1.90
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Capitanes de Arecibo İddaa Tahmini 23.06.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Piratas de Quebradillas Pazar günü saat 03:00’da Capitanes de …