Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini 02.05.24

Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini 02.05.24

NBA Doğu Konferansı çeyrek final serisi 4. maçında Boston Celtics Perşembe günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 11.5 handikap belirlemişler. 

Normal sezonu sadece Doğu’da değil tüm ligde en iyi galibiyet yüzdesine sahip olan takımdı. Saha avantajı ile geldikleri play-off serisinde de bu farkı net olarak ortaya koydular şuana kadar. Son 2 maçı Miami’de, deplasmanda olmalarına rağmen üst üste çift haneli farklarla, 20 sayı ve 14 sayı farkla rahat şekilde kazanmayı bilmişlerdi. Bu sayede de seride 3-1 öndeler ve artık evlerinde seriyi bitirme fırsatları var. Bu maçta Letonyalı yıldız Porzingis’den faydalanamayacaklar, başka eksikleri yok. 

Heat play-in sonrası 8. sıradan play-off biletini kapmış ve geçen sezon buradan NBA finaline yürüdükleri şekilde benzer bir sürpriz denemek istemişlerdi. Fakat sakatlıklar canlarını çok sıktı. Butler ve Rozier’den serinin ilk 4 maçında faydalanamamışlardı ki yine onlar sahada olamayacaklar ki bu kez genç yıldız adayı Jaquez de forma giyemeyecek… Bu ortamda kısa rotasyonlarının epey daraldığını belirtelim. 

İki takım arasında bir siklet farkı olduğunu serinin özellikle Miami ayağındaki 3 ve 4. maçında görmüştük. Bu maçta da Butler, Rozier, Jaquez üçlüsünden yoksun olacak Heat’in deplasmanda güçlü rakibine karşı fazla direnç gösterebileceğini düşünmüyorum. Celtics, 3-1 önde olduğu gibi psikolojik üstünlüğü de yakalamış durumda ve artık yarı finali düşünerek bu seriyi uzatmadan evinde bitirmek isteyecektir. Çift haneli farklarla rahat bir galibiyet almalarını bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.42
intobet Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.61
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

LDLC Asvel Villeurbanne – Paris Basketball İddaa Tahmini 30.05.24

Fransa Betclic ELITE Pro A yarı final serisi 4. maçında LDLC Asvel Villeurbanne Perşembe günü …