Anasayfa / NBA / Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini 12.05.21

Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini 12.05.21

NBA normal sezonda Boston Celtics Çarşamba sabaha karşı 02:30’da TD Garden’da Miami Heat’i konuk edecek. İddaa ve bets10 bu karşılaşmada toplam sayı limitini 219.5 olarak tespit etmiş.

Boston Celtics son maçında evinde Miami Heat’e 130-124 yenilerek ilk altı yarışında ağır yara aldı. Belki de ondan da önemlisi omuzundan sorun yaşayan Jaylen Brown ameliyat olup sezonu kapattı. Onun yokluğunda son üç maçta ilk beş başlayan Evan Fournier’den iyi katkı alıyorlar. Bu sezon takım olarak beklentilerin altında kaldılar. Bunun başlıca sebebi kenardan gelen oyunculardan istikrarlı katkı alamamaları ve Marcus Smart ev Kemba Walker’ın beklentilerin altında kalması oldu. Oynadıkları son beş maçın dördünde yüksek skor çıktı.

Miami Heat ise son maçında altıncılık yarışındaki en büyük rakibi Celtics’i yenerek önemli bir galibiyet aldı. Halen doğuda dördüncü veya beşinci sıraya çıkma şansları var. Celtics ile oynadıkları son maçta rol oyuncularından çok iyi verim aldılar. Bu sezon rakipleri Celtics gibi beklentilerin altında kalmalarına rağmen son 10 maçlarında 8 galibiyet çıkardılar. Son dönemde sezon geneline oranla daha iyi hücum edip savunmada aksıyorlar. Oynadıkları son beş maçın tamamında yüksek skor çıktı. Sezon genelinde boyalı alanı en iyi savunan takımların başında geliyorlar.

Boston Celtics Jaylen Brown’ın sezonu kapatmasının ardından büyük bir darbe aldı. Bu sezon takımın en çok gelişme kaydeden ve Tatum’dan sonra en güvenilir elini kaybettiler. Son maçlarında onun yokluğunda Jimmy Butler ile eşleşmekte büyük sorun yaşamışlardı. 26 sayı farktan geri gelmelerine rağmen maç sonunda Butler ve Adebayo ikilisini durduramadılar. İki takımın form durumu göz önüne alındığında son dakikada herhangi sakatlık olmazsa üst seçeneği denemeye değer.

 

İddaa Oranı: Üst (219.5) – 1.52

Bets10 Oranı: Üst (219.5) – 1.67

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Boston Celtics: Jaylen Brown, Robert Williams (belirsiz)

Miami Heat: Victor OladipoHakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Philadelphia 76ers – Atlanta Hawks İddaa Tahmini 21.06.21

NBA play-off konferans yarı final serisi yedinci maçında Philadelphia 76ers pazartesi sabaha karşı 03:30’da evinde …