Anasayfa / NBA / Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini 22.05.22

Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini 22.05.22

NBA play-off doğu konferansı final serisi üçüncü maçında Boston Celtics cumartesiyi pazara bağlayan gece 03:30’da TD Garden’da Miami Heat ile karşılaşacak. İddaa bu karşılaşmada ev sahibi takımın devreyi önde kapatmasına 1.41, bets10 ise 1.56 oran belirlemiş.

Boston Celtics serinin ilk maçını kaybettikten sonra ikinci karşılaşmada Marcus Smart ve Al Horford’un dönüşüyle deplasmanda farklı kazandı ve seride durumu eşitledi. Maç genelinde yayın gerisinden buldukları 20 isabeti %50 ile üretmeyi başardılar. Marcus Smart ve Horford’un rotasyona dönüşüyle takımdaki top yönlendirici adedi arttı ve hücumda topu çok daha iyi paylaştılar. Derrick White’ın yokluğunda kenardan gelen Payton Pritchard’dan çok iyi verim aldılar ve onun oyunda olduğu bölümde rakibe 39 sayılık fark attılar.

Miami Heat ise ikinci maçta Jimmy Butler’ı bir kenara koyarsak yan parçalardan istediği verimi alamadı. Yılın altıncı adamı Tyler Herro Celtics serisinde şu ana kadar beklentileri karşılayamadı. İkinci maçta bileğinden sakatlanan P.J. Tucker ve seri genelinde kas ağrılarından dolayı forma giyemeyen Kyle Lowry’nin bu geceki mücadelede durumları belirsiz. İkinci maç özelinde boyalı alanı çok daha iyi kapadılar fakat rakibi yayın gerisinden iyi savunmadılar. Bunda Celtics’in Tatum ve Brown’u daha çok bitirici rollerde kullanması ana faktör oldu. Bu gece karar maçında deplasmanda reaksiyon göstermek zorundalar.

Boston Celtics tam kadro olarak çıktığı serinin ikinci maçında kalite farkını ortaya koydu. Seri genelinde oynanan sekiz çeyreğin sadece birinde rakibe yenildiler. Hücumda doğru tercihler yaptıklarında ve oyuncuların rollerini daha iyi kurguladıklarında Miami’den üstün olduklarını kanıtladılar. Play-off genelinde şu ana kadar çıktıkları 13 maçın 9’unun ilk devrelerini ortalama 5.7 sayı farkla kazandılar. Miami Heat ise deplasmanda oynadığı 5 maçın üçünün ilk devrelerini kaybederken rakiplerden ortalama 1.4 sayı fark yedi. Serinin üçüncü maçında tam kadro Celtics’in evinde rakibi karşısında ilk yarıyı handikabı aşarak kazanmasını bekliyorum.

İddaa Oranı: İ.Y. 1 – 1.41

Bets10 Oranı: İ.Y. – 1 – 1.56

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Boston Celtics: Sam Hauser

Miami Heat: Kyle Lowry (belirsiz), P.J. Tucker (belirsiz)

 


Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Boston Celtics – Golden State Warriors İddaa Tahmini 09.06.22

NBA final serisi üçüncü maçında çarşambayı perşembeye bağlayan gece 04:00’da Boston Celtics TD Garden’da Golden …