Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – New York Knicks İddaa Tahmini (2) 06.03.23

Boston Celtics – New York Knicks İddaa Tahmini (2) 06.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Boston Celtics Pazartesi günü saat 03:30’da New York Knicks ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Boston sadece konferansın değil, tüm ligin iddialı takımlarından birisi bu sezon. Şuana kadar topladıkları 45 galibiyetle Bucks’ın bir adım gerisinde 2. sırada yer alıyorlar. Ancak son 3 maçlarında sıkıntılı bir dönemden geçtiklerini gördük. Buradaki rakipleri Knicks’e deplasmanda 15 sayı farkla ve evlerinde Nets’e 10 sayı farkla kaybederken, içerde Cavs karşısında da çok zorlanmışlar ve ancak 4 sayı farkla kazanabilmişlerdi. Robert Williams ve Gallinari’den bu maçta faydalanamayacaklar, Brogdon’un durumu ise maç saatinde belli olacak.

Knicks ise bu sezonun flaş takımlarından birisi ve topladıkları 38 galibiyetle kendilerine 5. sırada yer buldular, hedefledikleri 4. sıranın sadece 2 galibiyet gerisindeler. Ayrıca tam 8 maçtır da bileklerini bükebilen olmadığını belirtelim. Son 3 deplasman maçlarında da sırasıyla Hawks, Wizards ve Heat’i yenmeyi başarmışlardı. Son olarak konuk oldukları dişli rakipleri Heat’i zor da olsa 120-122 ile geçmeyi bilmişlerdi. Brunson’un durumu maç saatinde belli olacak, başka önemli bir eksikleri bulunmuyor. 

Boston elbette evinde net olarak favori ve deplasmanda 11 sayı fark yedikleri rakiplerinden rövanşı almak adına da ekstra motive olacaklarını söyleyebiliriz. Ama son dönemde formda olmadıkları da bir gerçek. Onların aksine Knicks ise istim üstünde, son 8 maçlarını üst üste kazandılar ve bu zorlu deplasmanda da dirençlerinin kolay kırılabileceğini düşünmüyorum. Randle liderliğinde Boston’u yine zorlayıp epey terleteceklerini, kaybetseler de handikapta kalacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.48
Best10 Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.76
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

San Antonio Spurs – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Perşembe günü saat 03:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. …