Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 10.05.23

Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 10.05.23

NBA Doğu Konferansı yarı final serisi 5. maçında Boston Celtics Çarşamba günü saat 02:30’da Philadelphia 76ers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda ev sahibinin galibiyeti durumunda toplam sayı limitini 213.5 olarak açıklamışlar.

Boston ilk maçı evinde kaybettikten sonra serideki 2 maçı üst üste kazanarak, saha avantajını geri almıştı. Ama Philadelphia’da oynanan son maçı kaybederek seriye eşitlik gelmesine engel olamadı. Halen saha avantajını serinin başında olduğu gibi ellerinde tutuyorlar. Bununla beraber kazandıkları son maçta deplasmanda olmalarına rağmen hücumda etkili olmuşlar, 102-114 ile üstünlük kurmuşlardı Embiid ve Harden liderliğindeki ev sahibine. 

Sixers ilk maçtan sürprize imza atarak servis kırmıştı 115-119’luk skorla. Ama sonrasında Boston’un sertleşen savunması karşısında zorlanmışlar, üretimleri düşerken savunmada vidaları sıkamayınca üst üste kayıplar yaşamışlardı. Nitekim son 2 maçlarında bizlere 216 ve 231 sayı izletmişlerdi. Serinin 4. maçında, yani evlerindeki ikinci maçlarında da ancak uzatma sonunda Boston’u 116-115 ile geçebilmişler, serinin dönülmez bir noktaya gelmesinden son saniyede kurtulmuşlardı… 

İki takım arasında net bir denklik var, karşılıklı olarak birer kere birbirlerini deplasmanda yenerek seriyi 2-2’de eşitleyerek de bunu gösterdiler zaten. Diğer yandan Boston tüm maçlarda etkili hücum performansı ile dikkat çekti ve seriye eşitlik gelmişken artık saha avantajı çok daha önemli duruma geldi. Evlerinde hata yapmayacaklarını, Tatum ve Brown liderliğinde bizlere yine tempolu ve yüksek skorlu bir maç izlettirirken galibiyete ulaşacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 & ÜST (213.5) – 2.13
Hovarda Oranı: MS 1 & ÜST (213.5) – 2.40
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Caribbean Storm Islands – Sabios de Manizales İddaa Tahmini 08.06.23

Kolombiya Ligi B grubu mücadelesinde Caribbean Storm Islands Perşembe günü saat 04:00’da Sabios de Manizales …