Anasayfa / NBA / Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini (2) 20.08.20

Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini (2) 20.08.20

NBA’de heyecan play-off maçlarıyla devam ediyor. Çarşambayı perşembeye bağlayan gece 01:30’da Boston Celtics ile Philadelphia 76ers doğu konferansı play-off ilk turu ikinci maçında kozlarını paylaşacak. İddaa ve bets10 bu maçta Sixers lehine +6.5 sayılık handikap belirlemiş.

Boston Celtics Sixers karşısında serinin ilk maçını 109-101 kazanarak öne geçmeyi başardı. Jason Tatum 76ers karşısında 32 sayıyla sahanın en skorer ismi olurken partneri Jaylen Brown galibiyete 29 sayılık katkı verdi. Philadelphia karşısında serinin ilk maçında kenardan gelen oyunculardan katkı almakta sorun yaşadılar. Gordon Hayward son periyotta ayak bileğinden sakatlanarak maçı terk etti. Yıldız oyuncunun parkelerden yaklaşık dört hafta uzak kalması bekleniyor. 

Philadelphia 76ers ise Ben Simmons’ın yokluğunda Celtics karşısında özellikle maçın ilk yarısında hücumda yapılan top kayıpları sebebiyle organize olmakta zorlandı. Üçüncü çeyrek sonunda yakaladıkları 13-0’lik seriyle maçın içine girmeyi başarsalar da son çeyrek Joel Embiid’in faul problemine girmesi nedeniyle maça tutnamadılar. Koç Brett Brown Boston karşısında Al Harford ve Joel Embiid ikilisini aynı anda kullandığında savunmada rakiple eşleşmekte sorun yaşadı. Mathisse Thybulle kenardan gelerek Jason Tatum’un savunmasında iyi iş çıkarmayı başardı. Alec Burks ise benchten gelerek 18 sayılık skor katkısı verdi.

Boston Celtics serinin ilk maçında rakibin iki uzunu Harford ve Embiid ikilisi oyundayken Sixers karşısında fark yaratmayı başardı. Fakat 76ers kısa beşlerle oynadığında Celtics kanat oyuncuları şut ritmi bulmakta zorlandı. Yayın gerisinden maç genelinde %32 ile hücum edebildiler. Sixers seriye tutunmak için ikinci maçı kazanmak zorunda. İlk maçta iki uzunlu düzen Philadelphia 76ers’ın aleyhine işledi. İkinci maçta Brett Brown’ın kısa beşleri daha çok kullanacağını düşünüyorum. Bu durum takım olarak savunmada yaşadıkları eşleşme problemlerini ortadan kaldıracaktır. Hayward’ın sakatlığında rotasyonu derin olmayan Celtics karşısında lehlerine açılan handikapla maça tutunacaklarını düşünüyorum.  

 

İddaa Oranı: MS 2 (h:+6.5) – 1.50

Bets10 Oranı: MS 2 (h:+6.5) – 1.67

Eksikler:

Boston Celtics: Gordon Hayward 

Philadelphia 76ers: Ben SimmonsHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 24.09.20 (Basket Guru)

NBA Doğu Konferansı final serisi 4. maçında Miami Heat Perşembe saat 03:30’da Boston Celtics ile …