Anasayfa / Bourg / Bourg – Dijon Basket İddaa Tahmini 23.05.23

Bourg – Dijon Basket İddaa Tahmini 23.05.23

Fransa Betclic ELITE Pro A çeyrek final serisi 2. maçında Bourg Salı günü saat 21:00’da Dijon ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misfair takım lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Bourg normal sezonu 5. sırada bitirerek play-off’da iddialı bir takım olacağını göstermişti. Ama ilk maçtan dişli rakibi karşısında servis kırmasını açıkçası ben beklemiyordum. Deplasmanda olmasına rağmen sert ve dirençli rakiplerini 73 sayıda tutarak 79 sayı üretip kazandılar. O maçta Floyd 27 sayı, 3 asist ile takımın skor yükünü çeken isim olurken, Courby ve Pelos da 9’ar sayıyla galibiyeti getiren diğer isimler olmuşlardı.

Dijon ise normal sezonu 4. sırada bitirerek play-off’a ev sahibi avantajı ile girmeyi başarmıştı fakat bunu koruyamadılar ve ilk maçtan rakibin servis kırmasına izin verdiler! Özellikle hücumda sınıfta kaldıkları o karşılaşmayı 73-79 ile kaybettiler ve artık saha avantajı Bourg’a geçti. Hrovat 14 sayı, 5 ribaund, McDuffie 14 sayı ve Holston 11 sayı, 5 asist ile öne çıkan isimlerdi ancak Mobley’nin sadece 6 sayıda kalması onları zorlamıştı.

Klasik bir 4-5 play-off serisi izleyeceğimizi söyleyebiliriz. İki takımın da birbirini deplasmanda yenebilme potansiyeli var. Bourg bunu ilk maçta gerçekleştirdi ve Dijon da hemen burada gerçekleştirirse şaşırmam açıkçası! Koç Markovic’in öğrencileri tamam mı devam mı maçına çıkacaklar artık ve sezoonu bu kadar bitirmemek adına ne yapıp edip kazanmaya çalışacaklardır. Bu nedenle de dirençlerinin yüksek olacağını, kaybetseler de en azından handikapı koruyacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.46
Hovarda Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.64
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Çekya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

BK Opava – Decin İddaa Tahmini 28.05.23

Çekya Ligi final serisi 2. maçında BK Opava Pazar günü saat 18:10’da Decin ile karşılaşacak. …