Anasayfa / Brindisi / Brindisi – Derthona Tortona İddaa Tahmini 08.05.22

Brindisi – Derthona Tortona İddaa Tahmini 08.05.22

İtalya Lega Basket Serie A 30. ve son hafta mücadelesinde Brindisi Pazar saat 21:45’de Derthona Tortona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet misafir takım lehine 3.5 handikap belirlemişler.

Brindisi son haftalarda aldığı kötü sonuçlardan ötürü, son 5 maçtan 4 tanesini kaybettiler, 12 galibiyette kaldılar ve play-off şansları azaldı. Bu maçı kazanmaları durumunda eğer Pesaro ile Trieste kaybeder ise dörtlü hatta beşli averaj hesaplarına girilebilir, şansları olabilir. Ama Pesaro ya da Trieste’den biri kazansa bile onların bu maçı sadece formaliteye düşecek. Evlerindeki son 2 maçlarında Varese’ye 3 sayı farkla kaybederken o Trieste’yi ise 9 sayı farkla geçmişlerdi. Geçen hafta ise deplasmanda Milano’ya 5 sayı farkla yenildiler. 

Tortona bu sezonun flaş ekibi tartışmasız. Topladıkları 16 galibiyetle kendilerine 5. sırada yer buldular ki halen 4. sıra yani play-off’a saha avantajı ile başlama şansları var. Bu maçı kazanırlarsa ve Venezia ise Milano’ya kaybederse üstüne Sassari kazansa bile ikili averajda iki takıma da üstün oldukları için sezonu 4. sırada bitirecekler ve saha avantajı ile play-off’a girecekler. Yani onlar için de oldukça önemli bir maç olacak, motivasyonları yüksek olacaktır ki son 5 maçlarından 4 tanesini kazandıklarını da unutmayalım. 

İki takım arasında kağıt üstünde ciddi farklar olamdığını biliyoruz ki konu sahada oynanan basketbol ve form grafiğine gelince Tortona’nın rakibinden çok daha iyi durumda olduğunu da gördük son haftalarda özellikle. İki takımın da kendine göre motivasyonu var bu maçta, dolayısıyla kazanmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Ama ben deplasmanda da olsa daha iyi sinyaller veren Tortona’nın kazanacağını ve Venezia’nın da Milano’ya kaybetmesiyle 4. sırayı kapacağını düşünüyorum. Yine de riski azaltmak adına lehlerine açılan handikapı da yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 2 (+3.5) – 1.50
Rexbet Oranı: MS 2 (+3.5) – 1.69
Güven Endeksi: 3Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

Le Portel – Provence İddaa Tahmini 17.05.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 34. ve son hafta mücadelesinde Le Portel Salı günü saat …