Anasayfa / NBA / Brooklyn Nets – Cleveland Cavaliers İddaa Tahmini 13.04.22

Brooklyn Nets – Cleveland Cavaliers İddaa Tahmini 13.04.22

NBA play-in turnuvasında doğu konferansında yedinci sırayı belirleyecek karşılaşmada Brooklyn Nets Çarşamba sabaha karşı 02:00’da Barclays Center’da Cleveland Cavaliers’i konuk edecek. İddaa ve bets10 bu karşılaşmada deplasman takımı lehine +10.5 sayılık handikap açıklamış.

Brooklyn Nets sezon içinde birçok sorunla boğuşup takas dönemi sona ermeden takımda majör hamleler yapmak zorunda kalmasına karşın sezonun son bölümünde yakaladığı ivmeyle doğuyu yedinci sırada bitirip play-in turnuvası öncesi saha avantajını elde etti. Bu sezon en büyük zafiyetleri net bir çember savunucusu sahip olmayışları. Ligin en önemli iki yıldızı Kyrie Irving ve Kevin Durant gibi hem kendi skorunu üretebilen hem de takım arkadaşları için pozisyon hazırlayabilen silahlara sahipler. Evlerinde bu sezon deplasmana oranla daha başarısız sonuçlar alsalar da kendi sahalarında tecrübeleriyle bu maçın favorisi konumundalar.

Cleveland Cavaliers ise J.B. Bickerstaff yönetiminde bu sezonun sürpriz takımı olmayı başardı. All-star arasından sonra bilhassa Jarrett Allen’in sakatlanmasından sonra savunma performansları aşağı indi. Yıldız uzunun play-in turnuvasının ilk maçında oynaması beklenmiyor. Darius Garland bu sezon gösterdiği gelişimle all-star seçilirken, Evan Mobley gibi oyunun her iki yönünde de takıma önemli katkı verebilen bir çaylağa sahipler. Bu geceki mücadelede oyunun içinde kalabilmeleri için savunmaya konsantre olup Caris LeVert’ten ekstra skor katkısı almaları gerekiyor.

İki takım arasında tecrübe arasında bariz bir kıstas farkı var. Bu sezonki rekabette oynadıkları dört maçın üçünü Brooklyn Nets kazanırken bu karşılaşmaların sadece birinden yüksek skor çıktı. Cavs kaybettiği üç maçın ikisinde lehine açılan handikapta kalmayı başardı. Nets sezon genelinde takım savunmasını bir türlü istenilen seviyeye çekemedi. Bu gece evlerinde kazanmaları halinde bile genç ve dinamik Cavaliers’in handikapta kalabileceğini düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (h:+10.5) – 1.47

Best10 Oranı: MS 2 (h:+10.5) – 1.62

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Brooklyn Nets: Joe Harris, Ben Simmons

Cleveland Cavaliers: Jarrett Allen, Dean Wade, Collin SextonHakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 18.05.22

NBA play-off konferans final serisi ilk maçında Miami Heat Çarşamba sabaha karşı 03:30’da FTX Arena’da …