Anasayfa / Brooklyn Nets / Brooklyn Nets – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 19.03.23

Brooklyn Nets – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 19.03.23

NBA Doğu ekiplerinden Brooklyn Nets Pazar günü saat 22:30’da Batı ekibi Denver Nuggets ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın galibiyeti için oranı 1.51 olarak açıklamışken intobet ise oranı 1.73 olarak belirlemiş.

Nets son dönemde düşüşe geçen ekiplerden birisi. Üst üste 2 maçlarını kaybettikleri için 39 galibiyette kaldılar ve Doğu’da 6. sıradaki yerleri de tehlikeye girdi. Evlerindeki son 3 maça baktığımızda da ikisini kayıpla geçtiklerini gördük; güçlü Bucks’a 14 sayı farkla ve Batı’nın dişli ekiplerinden Kings’e ise 5 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. O son maçta Bridges 23 sayı, 4 ribaund, Dinwiddie 18 sayı, 7 asist ve Claxton 14 sayı, 14 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi. Uzun süredir sakat olan Simmons dışında eksikleri yok.

Denver ise Batı’nın lideri ama son haftalarda üst üste kötü sonuçlar aldılar, son 5 maçlarında 4 kayıp yaşadılar. Buna rağmen 47 galibiyetle en yakın rakiplerinden 4 adım önde zirvede yer almaya devam ediyorlar. Deplasmandaki son 2 maçlarını da Doğu ekipleri ile oyanmışlar, zayıf Detroit’i zorlanmadan 19 sayı farkla geçerken dişli rakipleri Knicks’e ise direnseler de 6 sayı farkla kaybetmişlerdi. O son maçta Murray 25 sayı, 4 ribaund, 6 asist ve Jokic 24 sayı, 10 ribaund, 8 asist ile direnen başlıca isimlerdi. Bu maç öncesinde önemli bir eksikleri bulunmuyor. 

İki takım arasında kağıt üstünde net farklar var, Denver her alanda rakibinden üstün bir ekip. Bununla beraber son haftalarda iki ekip de formsuz bir dönemden geçiyor. Ancak Denver kaliteli kadrosuyla, Murray ve Jokic liderliğinde bu kötü dönemden daha rahat çıkabilecek konumda. Nets de onların dişine göre bir rakip ve aradıkları reaksiyonu artık deplasmanda da olsalar sahaya koyacaklarını düşünüyorum. Handikap riskine girmeden direkt Denver tercihine yöneleceğim. 

İddaa Oranı: MS 2 – 1.51
intobet Oranı: MS 2 – 1.73
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 25.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies Cumartesi günü saat 03:00’da Houston Rockets ile karşılaşacak. Hem …