Anasayfa / Brooklyn Nets / Brooklyn Nets – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 20.03.24

Brooklyn Nets – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 20.03.24

NBA Doğu ekibi Brooklyn Nets Çarşamba günü saat 02:30’da Batı ekibi New Orleans Pelicans ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 2.5 handikap belirlemişler.

Nets konferansının vasat ekiplerinden birisi. Son 3 maçlarını üst üste kaybettiler ve formsuz bir dönemden geçiyorlar. Bu sonuçların ardından 26 galibiyette kaldılar, play-in potasından 4 adım uzaklaştılar. Evlerindeki son 2 maçlarında ise denk rakiplerden Grizzlies’a 4 sayı farkla kaybederken Sixers’ı Embiid’den yoksun yakalamışken 5 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi. Finney-Smith’in durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok. 

Pelicans ise formda bir dönemde, son 5 maçlarından 4 tanesini kazandılar ve bu sayede de 41 galibiyete ulaştılar. Kendilerine 5. sıradan play-off potasında yer buldular. Ayrıca deplasman karneleri de gayet iyi. Son 3 maçlarını evden uzakta kazanmayı başardılar, son olarak Hawks’ı 13 sayı farkla rahat bir skorla geçtiklerini hatırlatalım. Bu maçta da önemli bir eksikleri yok, tam kadro olacaklar. 

İki takım arasında net bir siklet farkı var diyebiliriz. Nets konferansının vasat ekiplerinden birisi ve play-in şansları bile azalmış durumda. Pelicans ise Batı’nın iddialı play-off takımlarından birisi ki son dönemde formdalar, içerde-dışarıda farketmeksizin rakiplerini üst üste yenmeyi bildiler. Bu maçta da deplasmanda olmalarına rağmen vasat ekipleri karşısında hata yapmayacaklarını, McCollum, Ingram, Williamson, Valanciunas gibi kaliteli silahların liderliğinde handikapı geçerek kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.43
intobet Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.63
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …