Anasayfa / NBA / Brooklyn Nets – Washington Wizards İddaa Tahmini 13.08.21

Brooklyn Nets – Washington Wizards İddaa Tahmini 13.08.21

NBA Yaz Ligi’nin beşinci gününde Brooklyn Nets perşembeyi cumaya bağlayan gece 00:00’da Washington Wizards ile karşı karşıya gelecek. İddaa bu karşılaşmada Brooklyn Nets galibiyetine 1.66 oran belirlemiş. Bets10 ise henüz oranları netleştirmedi.

Brooklyn Nets Yaz Ligi’nde oynadığı iki karşılaşmada bir galibiyet alabildi. İlk maçlarında tecrübeli Memphis Grizzlies karşısında maç sonunu kötü oynayıp 91-84 yenilirken son maçlarında Milwaukee Bucks’ı 97-91 ile mağlup etmeyi başardılar. İki karşılaşmada da çaylak Cam Thomas benchten gelerek takımın en skorer ismi oldu. Bir diğer çaylak Day’Ron Sharpe ise her iki karşılaşmada da oyunda olduğu dakikalarda takıma hep artı yazdı. İki maçlarında ortalama 19 top kaybı yaparken daha çok birebirler üzerinden skor ürettiler.

Washington Wizards’ın ise Yaz Ligi’nde oynaması gereken ilk maç kovid-19 salgını yüzünden iptal edildi. İkinci maçlarında Sacramento Kings karşısında 89-75 ile farklı mağlup oldular. Draftin en keskin şutörlerinden Corey Kispert ilk maçında hücumda tutuk bir performans sergileyerek 8 sayıda kaldı. Takımın bir diğer çaylağı Isaiah Todd ise Sacramento karşısında süre almadı. Takımda Austin Hollins ve Kispert gibi önemli şutörler olmasına rağmen ilk maçlarında yayın gerisinden sadece %24 ile hücum edebildiler.  

Brooklyn Nets Yaz Ligi’nde oynadığı iki karşılaşmada da rakiplerinden 90 sayı barajını aşmasına göz yumdu. Brandon Knight gibi bu seviyeler için tecrübeli bir garda sahip olmalarına karşın çok top kaybı yapıyorlar. Keza aynı durum Washington Wizards için de geçerli. İlk maçlarında Sacramento Kings karşısında 21 top kaybı yapıp bunların neticesinde potalarında 20 sayı gördüler. İki ekibin mücadelesinde Nets’in galibiyete bir adım daha yakın olduğunu düşünüyorum. Üst tercihi de akılda tutulmalı.

İddaa Oranı: MS 1 – 1.66

Bets10 Oranı: –

Güven Endeksi: 7Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Golden State Warriors – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 18.08.21

NBA Yaz Ligi mücadelesinde Golden State Warriors Çarşamba saat 02:00’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. …