Anasayfa / Almanya easyCredit BBL / Brose Bamberg – Niners Chemnitz İddaa Tahmini 08.04.22

Brose Bamberg – Niners Chemnitz İddaa Tahmini 08.04.22

Almanya easyCredit BBL 29. hafta mücadelesinde Brose Bamberg Cuma saat 20:00’da Niners Chemnitz ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 3.5 olarak açıklamış.

Bamberg bu sezon hayal kırıklığı yaratan ekiplerden biri ama son dönemde iyi bir çıkış yakaladılar ve üst üste 4 maçlarını da kazanarak play-off potasına girmeyi başardılar. Şimdi kalan 7 maçlarında minimum hata yaparak üstlerindeki Gottingen ile Hamburg’un en az 2 maçlarını kaybetmelerini bekleyecekler. Evlerindeki son 3 maçı kayıpsız geçerken sırasıyla Mitteldeutscher’i 9, Merlins’i 10 ve son olarak da Frankfurt’u 3 sayı farkla yenmişlerdi. O son maçta Dowe 21 sayı, 8 ribaund, 4 asist ve Sengfelder 15 sayı, 7 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimler olmuşlardı. 

Chemnitz ise bu sezonun flaş ekiplerinden biri, özellikle sezonun ilk bölümünde aldıkları önemli galibiyetlerle kendilerine 16 galibietle 6. sıorada yer buldular, hatta ilk 4 şansları bile matematiksel olarak devam ediyor. Ancak son dönemde net bir düşüş yaşıyorlar, son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler. Ayrıca deplasmanda da tam 4 maçtır galibiyetle tanışabilmiş değiller. Son 2 maçlarında alt sıralarda yer alan ekiplerle oynamışlar ve Oldenburg’a 5, Wurzburg’a 10 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. O son maçta hücumda sınıfta kalmışlar ve sadece 71 sayı bulabilmişler, Mike 12 sayı, 11 ribaund, Atkins 11 sayı, 4 ribaund ve Richter 10 sayı, 4 ribaund ayakta kalan isimler olmuşlardı.

 İki takım arasında kadro kalitesi ve son haftalarda sergilenen basketbol seviyesi anlamında net farklar olduğunu düşünüyorum. Koç Amiel yönetimindeki Bamberg biraz geç açılmış olsa da halen play-off şansını devam ettiren bir ekip. Ellerinde Dowe, Sengfelder, Robinsoni, Mitchell, Prewitt gibi önemli silahlar var ve play-off yolundaki bu kritik maçta taraftarları karşısında hata yapmayacaklarını, son haftalarda deplasmanda varlık gösteremeyen Chemnitz’i düşük handikapı da geçerek yeneceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.47
Rexbet Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.73
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL iddaa tahmin ve analizleri

Ludwigsburg – Ratiopharm Ulm İddaa Tahmini 17.05.22

Almanya easyCredit BBL play-off serisi 2. maçında Ludwigsburg Salı saat 20:00’da Ratiopharm Ulm ile karşılaşacak. …