Anasayfa / Basketbol Haber / BSL’nin Yeni Takımı Afyon Belediyespor Tecrübeli Oyun Kurucu ile Anlaştı

BSL’nin Yeni Takımı Afyon Belediyespor Tecrübeli Oyun Kurucu ile Anlaştı

Türkiye Basketbol Süper Ligi‘nin yeni takımlarından biri olan Afyon Belediyespor, ligimizin tecrübeli oyun kurucularından biri olan ve son olarak Muratbey Uşak forması ile izlediğimiz Earl Calloway ile anlaştı. Resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

Son üç sezonunu Gaziantep Basketbol, İstanbul BBSK ve Muratbey Uşak’ta geçiren 1983 doğumlu, 1.91 boyundaki deneyimli oyun kurucu geçen sezon ortalama 30.4 dk parkede kalırken, 9.4 sayı, 3.6 ribaund, 5.3 asist istatistikleri tutturmuştu.

Calloway aslında kariyeri boyunca skor yükünü sırtlayan bir isim olmadı, genelde organizasyon yönü kuvvetli bir guard. Ama gerektiğinde ve gününde olup ritmini yakaladığında da tehlikeli bir skorere dönüşebiliyor. Geçtiğimiz sezon bunu Uşak’da da zaman zaman görmüştük. Ancak bir kez daha gördük ki Uşak da olduğu gibi onu bir numaralı skor opsiyonu yapmaya çok fazla zorlarsanız, hem savunmaya artık gücü kalmıyor hem de verimi oldukça düşüyor. Afyon aynı hataya düşmeyip sürelerini de 20 dakikalarda ayarlayabilip onu dinlendirebilirse çok faydalı bir hamle yapmış olacağını söyleyebiliriz rahatlıkla.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir