Anasayfa / Basketbol Haber / BSL’nin Yeni Takımından Sponsor Çağrısı

BSL’nin Yeni Takımından Sponsor Çağrısı

Türkiye Basketbol Ligi play-off’larını 1. bitirerek Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘ne çıkmaya hak kazanan Afyon Belediyespor‘da sponsor arayışı sürüyor.

Konu ile ilgili Belediye Başkanı Burhanettin Çoban şunları söyledi:

“Bu nüfuslu bir belediyenin her üç takımın giderlerini karşılaması gerçekten çok zor. Birçok büyükşehir’in bile bir branşta takımının dahi olmadığını görüyoruz. Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne baktığımız zaman Türkiye’de 51 il belediyesi içerisinde sadece ve sadece Süper Lig’de temsil edilen tek il takımı Afyon Belediyespor Basketbol takımı. Yine bir çok büyükşehire baktığımız zaman onların basketbol yada voleybol takımlarının olmadığını gözlemliyoruz. Anadolu’da basketbol süper liginde mücadele eden iki tane büyükşehir var. Birisi Gaziantep, birisi Eskişehir. İl olarak ise sadece Afyonkarahisar var. Sporun Anadolu’ya, taşraya yayılmasını da istiyorsak, hem özel şirketler, markalar, kurumlar hem de devletimizin Anadolu’daki bu tür kulüplere ayrı bir destek vermesi gerekiyor.”

Yönetimi devir alacak yada sponsor olacak şirket yada markaların iki şarta tabii olacağını aktaran Başkan Çoban; “Birincisi takımımız Afyonkarahisar’da kalacak, ikincisi ise tüm maçlarını Afyonkarahisar’da oynayacak. Bu şartta takımımızı, yönetimimizi devretmeye hazır olduğumuzu ve sponsor arayışı içinde olduğumuzu basın arıcılığı ile kamuoyuna duyururuz. Şirket ve markalarımızın bu çağrımıza kulak vereceklerine yürekten inanıyor ve bu sayede Anadolu’da da basketbol ve diğer branşların en güzel şekilde yapılabileceğini hem Türkiye’de hem de dünyaya göstermiş olacağız” diye konuştu.

Not: Ligimize yeni yükselen Afyon takımı elbette BSL’nin bu tarz maliyetler getireceğini gayet iyi biliyordu. Ben bunun sponsor getirmek için ufak bir oyun olduğunu düşünüyorum. Eğer değilse hakikaten yazık olur o kadar emeğe mücadeleye. Çünkü ligin köklü takımları bile sponsor bulmakta zorlanıyorlar… Bahçeşehir Koleji’nin BSL’den bir takım almak istediğini biliyoruz ama başkanın şartı olan “Maçların Afyon’da oynanması” konusuna sıcak bakacaklarını düşünmüyorum.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Galatasaray Doğa Sigorta -Meksa Yatırım Afyon Belediyespor İddaa Tahmini 09.02.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 19.hafta mücadelesinde Galatasaray Doğa Sigorta Pazar saat 20:00’da Meksa Yatırım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir