Anasayfa / BKT EuroCup / Buducnost – Gran Canaria İddaa Tahmini 07.02.24

Buducnost – Gran Canaria İddaa Tahmini 07.02.24

BKT EuroCup B grubu 18. ve son hafta mücadelesinde Buducnost Çarşamba günü saat 21:00’da Gran Canaria ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Karadağ ekibi şuana kadar 7 galibiyet toplaybildi ve bu maçı kazanmak zorunda ki bunu başarsa bile üçlü ya da dörtlü averajlara kalacak… İki kulvarda, Adriyatik ve EuroCup’da çıktıkları son 3 iç saha maçlarından ikisinde bu grubun lideri Bourg’u ve Adriyatik’in lideri Euroleague ekibi Kızıl Yıldız’ı yenmeyş bilmişler, Ulm’a ise direnmişler ve uzatma sonunda 4 sayı farkla kaybetmişlerdi. Ferrell, Wright, Magee, Kamenjas, Jones takımın öne çıkan isimleri ki Freeman, Makoundou, Paul, Tanaskovic gibi başka değerli isimlere sahip olduklarını da unutmayalım. 

Son şampiyon Granca ise formsuz bir dönemden geçiyor. Burada çıktıkları son 3 maçtan ikisini kaybettiler ve bu nedenle de 12 galibiyette kaldılar, ilk 2 sıra için avantajlarını kaybettiler. Bu maçı kazanmaları yetniyor, aynı zamanda Cluj’un da kaybetmesi gerekecek 2. sırayı kapıp play-off oynamadan direkt çeyrek finale gidebilmek için… Son 2 resmi maçlarında evlerinde olmalarına rağmen Cluj’a uzatma sonunda 2 sayı farkla kaybetmişler, haftasonu Liga Endesa sahnesinde ise konuk oldukları vasat ekiplerden Obradoiro’ya 72-81 ile kaybettiler. 

İki takım arasında gerek kağıt üstünde kadro kalitesi anlamında gerekse son haftalarda sahada oynanan basketbol anlamında farklar olduğunu düşünmüyorum. Hatta Buducnost’un bu sahadaki son maçta güçlü Kızıl Yıldız’ı tam 22 sayı farkla dize getirdiğini düşününce son dönemde ritmini kaybetmiş olan bir Granca’yı da yenmelerinin sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle de Karadağ ekibi lehine açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.44
intobet Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 04.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Phoenix Suns Pazartesi günü saat 05:30’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …