Anasayfa / 2025 FIBA EuroBasket / Bulgaristan – Romanya İddaa Tahmini 28.08.22

Bulgaristan – Romanya İddaa Tahmini 28.08.22

2025 FIBA EuroBasket ön elemeleri F grubu 2. maçında Bulgaristan Pazar günü saat 19:00’da Romanya ile karşılaşacak. Bets10 toplam sayı limitini 151.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Bulgaristan kıtanın yükselişe geçen, vasat ekipler arasından kurtulup orta şekerli takımlar arasına girmeye başlayan ekiplerinden biri ki onları Eylül ayındaki EuroBasket’de de izleyeceğiz, hatta millilerimiz ile aynı grupta yer alacaklar. Buradaki ilk maçlarında da konuk ettikleri zyıf rakipleri Kıbrıs’ı 88-55’lik skorla sahadan silmişlerdi adeta. Devşirme Kravish ve Olympiakos’un yıldızı Vezenkov takımı taşıyan isimler konumundalar.

Romanya ise kıtanın vasat ekiplerinden birisi. Son yıllarda hep onları ön elemelerde görüyoruz ve ötesine gidemiyorlar. Nitekim bu gruptaki ilk maçlarında da denk rakiplerinden Protekiz’e karşı evlerinde oynamalarına rağmen direnememişler, özellikle üretimde sınıfta kaldıkları o mücadeleyi 59-75 gibi kalp kırıcı bir skorla kaybetmişlerdi. O maçta Olah 13 sayı, Richard 13 sayı, 7 ribaund, 4 asist ve Nicolescu 11 sayı, 4 ribaund ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isimlerdi. 

İki takım arasında son yıllarda iyice artan bir kalite ve seviye farkı var. Bulgaristan Kravish ve Vezenkov gibi yıldızlarıyla bu seviyelerdeki rakiplerine dominant üstünlükler sağlayabilen bir takım. Romanya gibi evinde denk rakibi Portekiz’e karşı bile sadece 59 sayıda kalmış bir takım karşısında savunmada sorun yaşamalarını beklemiyorum. Yine düşük tempoda ve kısır bir maç bekliyorum, tercihim toplam baremden alt seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ALT (151.5) – 1.56
Bets10 Oranı: ALT (151.5) – 1.73
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Roanne İddaa Tahmini 02.10.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco Pazar günü saat 18:00’da Roanne …