Anasayfa / Bahçeşehir Koleji / Büyükçekmece – Bahçeşehir Koleji İddaa Tahmini 24.10.20

Büyükçekmece – Bahçeşehir Koleji İddaa Tahmini 24.10.20

ING Basketbol Süper Ligi 5. hafta mücadelesinde Büyükçekmece Cumartesi saat 20:00’da Bahçeşehir Koleji ile karşılaşacak. Bets10 toplam sayı limitini 166.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış henüz.

Koç Çıvgın yönetimindeki Büyükçekmece’de işler yolunda gidiyor, sezona beklentilerin çok üstünde bir giriş yaptıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle hücumda çok iyi işler çıkarıyorlar, tüm yabancılardan en iyi katkıyı alıyorlar. Farrell, Oliver, Anderson, Olaseni, Eldridge hepsi formdalar, zaman zaman Ömer de onlara eşlik ediyor. 6 kişilik rotasyonla oynadıkları için savunmaları da bir o kadar yumuşak oluyor, diri kalamıyorlar doğal olarak. Şimdiye kadar oynadıkları 4 maçta ortalama 176 sayı izledik.

Bahçeşehir ise sezonun kötü performans sergileyen, daha doğrusu beklentilerin altında kalan ekiplerinden biri. Kaliteli bir kadroyla yola çıktılar ama ligde de EuroCup’da da istediklerini pek alabilmiş değiller. Sakatlıklar da canlarını sıkıyor, Green, Perez ve Owens üçlüsünü son 3 maçtır birlikte kullanamıyorlar. Bu maçta da Owens ve Perez forma giyemeyecek. İşin hücum tarafında Green ve Jones takımın en azından 80 sayılara ulaşmasını sağlıyor ama savunmada takım olarak çok yumuşaklar. Son 2 lig maçlarında Telekom’dan 97 ve Anadolu Efes’den 89 sayı yediler.

İki takım da yüksek tempoda oynamayı seven, daha hücum performansları ile ayakta kalmaya çalışan bir sistemi benimsemiş durumda. Büyükçekmece dar bir rotasyonla oynuyor olsa da işin hücum tarafında maç boyuna üretim verimliliğini yayabilen bir takım ve bu maçta da 85 sayılara rahatlıkla ulaşmalarını bekliyorum. Bahçeşehir’in de ayakta kalabilmek için hücuma önem vereceğini daha geniş kadrosunun avantajıyla Burak Can, Jones ve Green liderliğinde onların da 80-85 arasında bir üretim yapabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle de tercihim üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (168.5) – 1.50
Bets10 Oranı: ÜST (166.5) – 1.45
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Çekya – Belçika İddaa Tahmini 27.11.20

2022 FIBA EuroBasket elemeleri kapsamında pandemi önlemleri nedeniyle Vilnius,Litvanya’da düzenlenen fanusta oynanacak maçta Çekya Cuma …