Anasayfa / Çağdaş Bodrum / Çağdaş Bodrumspor – Türk Telekom İddaa Tahmini 28.01.24

Çağdaş Bodrumspor – Türk Telekom İddaa Tahmini 28.01.24

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 18. hafta mücadelesinde Çağdaş Bodrumspor Pazar günü saat 15:30’da Türk Telekom ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 157.5 olarak açıklamışlar. 

Bodrum koç Çakı’nın gelişiyle sadece sonuçlar anlamında değil, oynanan basketbolun seviyesi anlamında da çok daha iyi bir duruma geldiler. Evet son 3 maçlarını kaybettiler ama son ikisinin Fenerbahçe ve Efes karşısında alınan yenilgiler olduğunu unutmayalım ki burada Muğla’da Fenerbahçe’ye tam anlamıyla kök söktürmüşler, son nefeste 92-93 ile kaybetmişlerdi. Efes’e ise İstanbul’da savunmada sınıfta kalarak 87-79 ile kaybettiler. 

Ankara ekibi de rakibi gibi koç değişikliği yaşadı. Koç Ernak’ın gelişiyle iki kulvarda da iyi işlere imza atsalar da ligde henüz istenen noktada değiller. EuroCup’da olduğu gib burada da play-off potasında kalıcı bir yer edinmeye çalışıyorlar. Son 5 maçtan 4 tanesini kaybedince 7 galibiyette kaldılar ve şuanda ilk 8 yarışının averajla dışındalar. Ligdeki son 2 deplasman maçlarında ortak nokta hücum odaklı basketbol ve yüksek skorlardı, sırasıyla 170 sayı ve 172 sayı izletmişlerdi bize. Özellikle Enoch’un sakatlığı sonrası kısa beşleri daha fazla kullanarak daha tempolu, daha skorer bir takıma dönüştüşler. 

İki takım adına da çok kritik bir maç. Bodrum, Merkezefendi’nin son haftalarda aldığı galibiyetlerle düşme hattında tehlikeli bölgeye girdi, acilen reaksiyon verip maç kazanmaları gerekiyor. Özellikle evdeki maçlarda artık hata yapma lüksleri yok. Diğer yandan Telekom ise play-off potasından sadece bir adım geride. Bu farkı açmak istemiyorlar, yakın takibi sürdürmek adına bu tarz kendilerinde alt sırada olan takımlara karşı hata yapma lüksleri yok. İki takımın da yüksek motivasyonla çıkacağı maçta bir tarafta Artis ve Warren, diğer tarafta Wallace ve Palmer gibi etkili kısalar varken, çekişmenin ve temponun bol skoru da beraberinde getireceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (157.5) – 1.55
intobet Oranı: ÜST (157.5) – 1.77
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Metropolitan Levallois – Nancy İddaa Tahmini 02.03.24

Fransa Betclic ELITE Pro A 24. hafta mücadelesinde Metropolitan Levallois Cumartesi günü saat 20:30’da Nancy …