Anasayfa / Cazoo Baskonia / Cazoo Baskonia – Joventut Badalona İddaa Tahmini 15.01.23

Cazoo Baskonia – Joventut Badalona İddaa Tahmini 15.01.23

İspanya Liga Endesa 16. hafta mücadelesinde Cazoo Baskonia Pazar günü saat 19:00’da Joventut Badalona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 8.5 handikap belirlemişler.

Baskonia ligin formda takımlarından birisi. Tam 7 maçtır bileklerini bükebilen çıkmadı. Ancak diğer taraftan Euroelague’deki çift maç haftasında kötü performanslara imza attılar üst üste. Bu iki deplasman maçlarında önce Bayern’e 13 sonra da Partizan’a 18 sayı farkla yenilmişlerdi. O maçta forma giyemeyen Howard ile Henry’nin yine forma giymesi beklenmiyor. Bu nedenle de özellikle hücumda standart performansları yakalamak zor olacak. 

Badalona da son dönemde formda olan, diri takımlardan birisi. Son 5 maçlarından 4 tanesini kazandılar. Bu sayede de 10 galibiyete ulaştılar ve hedefledikleri ilk 4 yarışından 2 adım uzaktalar sadece. Deplasman karneleri de oldukça iyi, son 4 maçtan 3 tanesini kazandılar evden uzakta olmalarına rağmen. Son deplasman maçlarına ise EuroCup sahnesinde çıkmışlar ve Brescia karşısında beklenmedik bir yenilgiyi üstelik 10 sayı farkla almışlardı. Ribas dışında önemli bir eksikleri yok. 

Normal şartlarda Baskonia kaliteli kadrosu ve ev sahibi avantajıyla elbette maçın favorisi. Ama hem Howard hem de Henry’nin yokluğunda çıktıkları son maçlarda ne kadar zorlandıklarını gördük. Bu maçta da karşılarında diri ve tehlikeli bir Badalona olacak. Koç Duran’ın öğrencilerinin bu zor deplasmanda kolay lokma olmadıklarını göstereceklerini, Tomic, Guy, Ellenson, Feliz gibi silahlarla kaybetseler de en azından handikapta kalacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+8.5) – 1.46
intobet Oranı: MS 2 (+8.5) – 1.60
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL iddaa tahmin ve analizleri

Crailsheim Merlins – Niners Chemnitz İddaa Tahmini 05.02.23

Almanya easyCredit BBL 19. hafta mücadelesinde Crailsheim Merlins Pazar günü saat 22:30’da Niners Chemnitz ile …