Anasayfa / Basketbol Haber / Cedi, Lebron James’i Anlattı

Cedi, Lebron James’i Anlattı

12 Dev Adam’ın yıldız oyuncusu Cedi Osman, bir diğer NBA temsilcimiz ve milli yıldızımız Ersan İlyasova’yla beraber NTV‘de Emek Ege’ye özel bir röportaj verdi.

Cedi, artık biraz da alıştığımız gibi, LeBron James’le ilgili sorulara yanıt verdi. Onunla beraber oynamanın, beraber antrenman yapmanın nasıl bir şey olduğunu anlattı. Ve meşhur LeBron’la yemek için Furkan Korkmaz’ı ekme hikayesini detaylarıyla anlattı:

“LeBron James’le oynarken inanılmaz güzel bir görüntünüz oluyor. Onunla beraber sahayı paylaşırken ayrı bir havanız olmuyor değil. Gerçekten çok farklı bir his. Hep televizyondan izliyorduk ya da ne bileyim, oyunda onunla oynuyorduk. Sonrasında da gerçek hayatta onunla sahayı paylaştım. Çok da güzel bir ilişkimiz vardı. İnanılmaz bir adam.”

“Oyunculuğuna zaten kimse bir şey diyemez, karakter olarak da çok düzgün birisi. Dışarıdan baktığınız zaman, tanımıyorsanız biraz soğuk ya da çok fazla konuşmuyor diyebilirsiniz ama onunla zaman geçirdiğiniz zaman özellikle soyunma odasında çok neşeli. Sürekli müzikler çalıyor. Mesela sabahın 8’nde geliyordu. Biz de çaylaklar olarak erken gelip antrenman yapıyorduk. Birisi esnediği zaman kolunu gösterip, “Ne demek esnemek ya, antrenman yapıyoruz” diyordu. Hadi uyan artık antrenman yapıyoruz” gibi bir havası vardı ve bu durum da sizi yükseltiyor.”

“Son akşam Furkan’ın bir maçı vardı. Ben zaten oynamayı bitirmiştim, sadece takımı destekliyordum. ‘Ne yapacaksın’ dedi. ‘Şu anda bir durum yok, akşama haberleşelim, yemek yemeğe gidelim’ dedim. Furkan’la konuştuktan 15 dakika sonra LeBron’dan mesaj geldi. “Vegas’a geldim, akşam yemeğe gidiyoruz istersen sen de katıl bize” yazıyordu. Ben de “Olur” dedim. Sonra Furkan çıktı maçtan. Ben de dedimki “Furki durum böyle, yemeğe çağırdı” dedim.

Cedi ayrıca 2018 NBA Finali serisini hem en yakından şahit olan hem de Cleveland Cavaliers formasıyla işin bir parçası olan isim olarak yorumladı:

“İlk maçı kazansaydık daha farklı olabilirdi durum ama o pozisyonda bir şanssızlık oldu. J.R. Smith büyük ihtimal dışarı çıkıp mola almayı düşündü ama o zamana kadar süre de bitmişti. Bu da tabii maçın kaderini değiştirmiş oldu ama ondan önce de bir tane faul kaçırdık, onu soksaydık bir sayı yine öne geçiyorduk.”

Cavs‘in genç yeteneği takımıyla geçirdiği çaylak sezonunun beklentilerinin üzerine çıktığını da vurguladı:

“Beklediğimden de daha iyi bir sezon oldu. Ben kendimi şu şekilde hazırlamıştım; “Ben oraya gideceğim ve çaylak sezonunda kendimi geliştirmeye çalışacağım.” Sonuçta çaylak sezonumda çok iyi bir takıma gittim ve takımda birçok yıldız vardı. “Süre almak, oyuna girmek çok zor olacak” diye düşünüyordum ama sezon içinde birçok şans geldi ve ben o şansı en iyi şekilde değerlendirdim. Koç da bana güvenmeye başladı. Playoff’ları tabii ki saymıyorum. Zaten dört sene üst üste final oynayan bir takım Cavs. “Koç niye oynatmıyor” diye sordukları zaman “Dört sene üst üste final oynadılar, en iyisini onlar bilir” dedim.”

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Toronto Raptors – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini (3) 09.08.20

NBA’de normal sezon karşılaşmalarında Toronto Raptors, Pazar akşamı saat 21:00’de Memphis Grizzlies ile karşı karşıya …