Anasayfa / Charlotte Hornets / Charlotte Hornets – Houston Rockets İddaa Tahmini 27.01.24

Charlotte Hornets – Houston Rockets İddaa Tahmini 27.01.24

NBA Doğu Konferansı ekibi Charlotte Hornets Cumartesi günü saat 03:00’da Batı ekibi Houston Rockets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 3.5 handikap belirlemişler. 

Hornets, Doğu’nun vasat ekiplerinden birisi kuşkusuz. Son 3 maçlarından ikisini kaybettiler ki zaten toplamda da 42 maçtan sadece 10 galibiyet çıkarabildiklerini belirtelim. Nitekim evlerindeki son 5 maçtan da sadece 1 galibiyet çıkarabilmişlerdi… Son olarak güçlü rakiplerden Sixers’ı konuk etmişler ve 8 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. 25 Ocak’taki son sınavlarında ise konuk oldukları denk rakiplerinden Pistons’a 7 sayı farkla yenildiler. Hayward, Lowry ve Williams gibi önemli isimleri kullanamayacaklar bu maçta.

Rockets ise son dönemde formsuz ekiplerden birisi, son 5 maçtan 4 tanesini kaybetti. 43 maçın ardından 20 galibiyet çıkarabildiler ve hedefledikleri play-in yarışından 3 adım geride kalmış durumdalar… Son 3 deplasman maçlarına baktığımızda Doğu’nun güçlü takımlarınar karşı kaybettiklerini gördük üst üste. Önce Boston’dan 32, sonra da Sixers’dan 9 sayı ve Knicks’den 15 sayı fark yemekten kurtulamamışlardı. Eason ile Oladipo yine yok, Bullock, Smith, Tate üçlüsünün durumları ise maç saatinde belli olacak. 

Her ne kadar iki takım arasında puan tablosuna göre pek fark yok gibi görünse de Houston sezon genelinde çok daha iyi basketbol oynayan, daha yetenekli oyunculara sahip bir takım. Pota altında Alperen ve dışarıdan Brooks artı VanVleet gibi silahlarla son maçlardaki kötü performanslarını burada deplasmanda olsalar da dişlerine göre bir rakip olan ve kendileri gibi formsuz olan Hornets karşısında sonlandıracaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.44
intobet Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Adriyatik Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Buducnost – Igokea İddaa Tahmini 04.03.24

Adriyatik Ligi 21. hafta mücadelesinde Buducnost Pazartesi günü saat 21:00’da Igokea ile karşılaşacak. Hem İddaa …