Anasayfa / NBA / Chicago Bulls – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 25.10.22

Chicago Bulls – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 25.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Chicago Bulls, pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 03:00’te Boston Celtics ile United Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını ev sahibi ekip lehine 3.5 olarak belirlemiş.

Chicago Bulls iyi bir performans sergilediği ilk iki maçın ardından sonra takımın en önemli parçalarından olan Zach LaVine’e kavuştuğu Cleveland maçında son derece kötü bir performans sergileyerek rakibine boyun eğdi. Henüz maçın başında rakibinin bulduğu üçlüklere karşılık veremeyen ekip maçı da %24 isabetle attıkları 7 üçlükle tamamladı. Ortalamanın nerede yarısı olan bu durum 30 sayılık mağlubiyete büyük bir sebebiyet oluşturdu.

Boston Celtics şu ana kadar üç maç oynadı ve kayıpsız geçerek iyi bir başlangıç yaptı. Bu maçlarda sırasıyla Philadelphia, Miami ve Orlando’yu mağlup eden Doğu ekibi sahanın her yerinden etkili olmayı başarıyor. Sezon öncesi koçlarıyla ilgili yaşadıkları talihsiz olay onlara hiç etki etmemişe benziyor ve geçen yıl bıraktıkları yerden devam ediyorlar tam olarak. Geride kalan üç maçta Jayson Tatum ortalama 34,7 sayı ortalama ile oynarken saz arkadaşı Jaylen Brown da 25 sayı ortalaması tutturdu.

Şu ana kadar üçer maç oynayan iki ekipte Boston Celtics tarafı rakibine kıyasla çok daha formda gözüken taraf oldu. Fazla süre alan oyuncularından zaten iyi skor katkısı alan ekip kenardan gelen isimlerden de gerekenden fazlasını alınca rakiplerine sıkıntı yaşatmakta başarılı oluyor. Chicago Bulls ise çok kötü bir Cleveland karşısında çıkacağı bu maçta bir reaksiyon vermek isteyecektir. Ama böylesine formda açılış yapan bir Tatum’a karşı işlerinin zor olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Tercihimi Boston’dan yana yapacağım. 

Eksikler:

Chicago: Lonzo Ball
Boston: Danilo Gallinari, Robert Williams

İddaa Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.54
intobet Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8 Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Phoenix Suns – Houston Rockets İddaa Tahmini 03.12.22

NBA normal sezonda Phoenix Suns ile Houston Rockets cumartesi sabaha karşı 05:00’da FootPrint Center’da karşılaşacak. …