Anasayfa / Chicago Bulls / Chicago Bulls – Washington Wizards İddaa Tahmini 17.03.24

Chicago Bulls – Washington Wizards İddaa Tahmini 17.03.24

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Chicago Bulls Pazar günü saat 03:00’da Washington Wizards ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de Best10 misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişleri.

Bulls son dönemde toparlanmaya çalışan ekiplerden birisi, 32 galibiyetle 9. sıradalar ve hedefleri play-in potasındaki yerlerini korumak. Son 2 maçlarında deplasmanda Pacers’ı uzatma sonunda 3 sayı farkla geçerken, 15 Mart’taki son sınavlarında ise konuk ettikleri güçlü rakipleri Clippers’a direnememişler ve 15 sayı farkla yenilmişlerdi. O son maçta DeRozan 21 sayı, 5 ribaund, 4 asist, Vucevic 19 sayı, 6 ribaund, 5 asist, Caruso 17 sayı, 6 asist ve Drummond 15 sayı, 7 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. Bu maçta White dışında önemli bir eksikleri yok.

Wizards ise konferansın zayıf halkalarından birisi. Şuana kadar çıktıkları 66 maçtan sadece 11 tanesini kazanabildiler… Ayrıca son 2 maçlarını da üst üste kaybettiler, üstelik de dişlerine göre rakipkere karşı… Deplasmandaki o maçlarda sırasıyla Grizzlies’a 12 sayı ve Rockets’a ise 16 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Bu maçta Bagley, Tyus Jones, Shamet gibi önemli silahları da kullanamayacaklarını belirtelim. 

İki takım arasında kağıt üstünde bir siklet farkı var. Bulls özellikle tecrübe anlamında rakibinden çok daha iyi durumda. DeRozan ve Vucevic gibi silahlarla evlerinde oynamanın avantajını sonuna kadar kullanacaklarını, galibiyete ulaşacaklarını düşünüyorum. Wizards’ın elinde Bagley ve Jones gibi önemli isimler yokken bu zor deplasmanda direnmelerini pek mümkün görmüyorum. Tercihim Bulls’un handikapli galibiyeti olacak. 

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.49
Best10 Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini 23.04.24

NBA Doğu Konferansı play-off ilk tur serisi ikinci maçında Cleveland Cavaliers Salı günü saat 02:00’da …