Anasayfa / Cholet / Cholet – Roanne İddaa Tahmini 16.09.23

Cholet – Roanne İddaa Tahmini 16.09.23

Fransa Betclic ELITE Pro A ilk hafta mücadelesinde Cholet Cumartesi günü saat 17:00’da Roanne ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad toplam sayı limitini 169.5 olarak açıklamışlar. 

Cholet geçen sezon çeyrek finale kadar yükselmiş ama Levallois’a elenerek sezonu erken kapatmıştı. Bu sezon da hedefleri minimum çeyrek final görmek artı BCL’de elemelerden çıkarak normal sezon gruplarına bilet kapmak olacak. Koç Vila ile yola devam ediyorlar. Kadrolarına baktığımızda geçen sezondan Campbell, Tillie, Sako önemli isimler konumunda. Yeni gelen isimlere bakacak olursak da Blakes, Nzekwesi, Hruban, Ayayi öne çıkması beklenen isimler. Son 3 hazırlık maçlarından ikisinde ise tempo ve hücum odaklı basketbol konusunda önemli sinyaller vermişler, bizlere 172 ve 176 sayı izletmişlerdi! 

Roanne ise geçen hedeflediği gibi düşme hattından uzak kalmış, play-off hattına zaman zaman yaklamıştı. Yani güvenli bölgde, istedikleri gibi sezonu kapatmışlardı. Son 3 hazırlık maçlarına baktığımızda ise geçen sezon olduğu gibi bizlere yüksek skorlu, keyifli mücadeleler izlettireceklerini anlamış olduk; sırasıyla 186, 168 ve 167 sayı üretilmişti o maçlarda. Koç Choulet ile yola devam eden ekibin yeni kadrosuna baktığımızda Jordan Tucker, Tsegakele, Roos, Lewis Sullivan, Dunn-Martin, Kellan Grady, E.J. Anosike, Langevine, Diot, Morin öne çıkması beklenen isimler konumundalar.

İki takımın da yeni sezonda hedefi play-off bileti kapmak olacak ama tabiki kağıt üstünde iki kulvarda birden mücadele eden Cholet’nin daha iyi bir kadroya sahip olduğunu belirtmek gerekli. Bu bağlamda evlerinde oynamanın avantajıyla beraber maçın net favorisi konumundalar. Ancak sezon başı olması itibariyle handikap anlamında güven vermiyorlar. Ben de bu nedenle iki takımın son hazırlık maçlarında sergiledikleri tempoya ve hücum odaklı basketbola güvenerek tercihimi yüksek skordan yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: ÜST (169.5) – 1.53
Betroad Oranı: ÜST (169.5) – 1.76
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Limoges – Paris Basketball İddaa Tahmini 30.09.23

Fransa Betclic ELITE Pro A 4. hafta mücadelesinde Limoges Cumartesi günü saat 22:00’da Paris Basketball …