Güncel
Anasayfa / 2022 FIBA Asya Kupası / Çin – Endonezya İddaa Tahmini 18.07.22

Çin – Endonezya İddaa Tahmini 18.07.22

2022 FIBA Asya Kupası Top 16 eleme maçında Çin Pazartesi günü saat 13:30’da turnuvanın ev sahibi Endonezya ile karşılaşacak. Rexbet toplam sayı limitini 151.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Çin, kıtanın köklü ve ekol basketbol ülkelerinden biri. Her ne kadar son dönemlerde bir düşüş göstermiş olsalar da buradaki ilk tur grunda sadece Güney Kore’ye yenilmişler, zayıf rakipler, Bahreyn’i 79-80 ve Tayvan’ı da 80-95 ile geçerek adlarını Top 16 eleme bölümüne grup ikincisi olarak yazdırmışlardı. Wang Zhelin, Sun Minghui ve Riu Zhao takımın ilk tur gruplarında öne çıkan, skor yükünü çeken isimleri olmuşlardı.

Endonezya ise kıtanın zayıf ülkelerinden birisi. Bu turnuvada ev sahibi olmalarına rağmen bu avantajı kullanabildiklerini görmedik pek. İlk tur grubunda sadece denk rakipleri Arabistan’ı 54-80 ile geçmişler, iki güçlü rakiplerinden Ürdün’e 65-74 ve Avustralya’ya ise 78-53 ile kaybetmişlerdi. Kendileri hücumda düşük tempoda, kısır bir performans sergileseler de iyi savunma yaparak rakiplerini de kendi skor seviyelerine çekebiliyorlar. Bunu kaybettikleri maçlarda bile görmüştük.

Çin her ne kadar eski gücünde olmasa da halen kıtanın kalbur üstü takımlarından biri. Bu turnuvada da ilk turdaki 3 maçtan ikisini kazanarak bunu gösterdiler. Bu tamam mı devam mı maçında da net olarak favori konumundalar ev sahibi Endonezya karşısında. Ancak bu sefer gruptaki maçlarda olduğu gibi hücumda ellerini kollarını sallaya sallaya hareket edebileceklerini düşünmüyorum. Endonezya’nın onların temposunu ve dolayısyla yine skoru da aşağı çekeceğini düşünüyorum. Bu nedenle de tercihim toplam baremden alt seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: –
Rexbet Oranı: ALT (151.5) – 1.85
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tofaş İddaa Tahmini 04.10.22

FIBA Şampiyonlar Ligi A grubu ilk maçında UCAM Murcia Salı günü saat 21:30’da temsilcimiz Tofaş …