Anasayfa / Boston Celtics / Cleveland Cavaliers – Boston Celtics İddaa Tahmini 14.05.24

Cleveland Cavaliers – Boston Celtics İddaa Tahmini 14.05.24

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Cleveland Cavaliers Salı günü saat 02:00’da Boston Celtics ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Cavs seriye dezavantajlı başlayan taraftı. İlk maçı deplasmanda tam 25 sayı farkla kaybettikten, daha doğrusu hezimete uğradıktan sonra ikinci maçta yine deplasmanda bu kez tam 24 sayı farkla kazanarak servis kırdılar! Ancak 3. maçta, yani evlerindeki ilk maçta güçlü rakiplerinin onlara tekrar 13 sayı farkla üstünlük kurmasına engel olamadılar. Böylece kaptıkları saha avantajını geri vermiş oldular, artık serinin başında olduğu gibi deplasmanda maç kazanmadan turu geçemeyecekler… Mitchell ve Allen’ın durumları maç saatinde belli olacak. 

Normal sezonu tüm ligin zirvesinde, en iyi galibiyet yüzdesi ile bitiren Boston, saha avantajı ile girdiği serinin ilk maçında da evinde tam 25 sayı farkı bularak momentumu buraya taşıdığını göstermişti. Evet evlerindeki ikinci maçı bu kez 24 sayı farkla kaybederek soğuk bir duş aldılar ama bunun bir iş kazası olduğunu deplasmandaki ilk maçı 13 sayı farkla göstermiş oldular! Artık 2-1 öndeler ve saha avantajını da yeniden ceplerine koydular. Porzingis dışında eksikleri yok. 

İki takım da birbirini birer kez deplasmanda yendi, bunlar son 2 maçta üst üste gelen deplasman galibiyetleriydi. Tabi bu durum Boston’a yaradı son kazanan olduğu için ve saha avantajını geri kaptılar. Cavs cephesinde Mitchell’ın oynama ihtimali yüksekken Allen’ın durumu gerçekten belirsiz. Boston’un artık seride 2-1 üstünlüğü yakalamışken son kazanan ve momentumu ele almış takım olarak geri adım atmayacağını, bir deplasman galibiyeti daha alabileceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

LDLC Asvel Villeurbanne – Paris Basketball İddaa Tahmini 30.05.24

Fransa Betclic ELITE Pro A yarı final serisi 4. maçında LDLC Asvel Villeurbanne Perşembe günü …