Anasayfa / Boston Celtics / Cleveland Cavaliers – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 07.03.23

Cleveland Cavaliers – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 07.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Cleveland Cavaliers Salı günü saat 03:00’da Boston Celtics ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Cavs bu sezonun iddialı ekiplerinden birisi. Şuana kadar 40 galibiyet topladılar 66 maçtan ve hedefledikleri ilk 4 yarışına dahil olmuş durumdalar. Ayrıca son 3 maçlarından ikisini kazanarak da formda olduklarını gösterdiler. Evlerindeki son 2 maçta ise Raptors’u tam 25 sayı farkla ve Pistons’u da 24 sayı farkla ezerek yenmeyi bilmişlerdi. O son maçta Garland 21 sayı, 7 asist, Mitchell 20 sayı, 4 asist ve Mobley 16 sayı, 11 ribaund, 6 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. Mitchell’ın durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok.

Boston ise sezonun iddialı takımlarından birisi evet ama son dönemde iyi sonuçlar alamadılar, ufak çaplı bir düşüş yaşıyorlar. Son 4 maçlarından 3 tanesini kaybettiler. Özellikle son maçta evlerinde, çift uzatma ardından Knicks’e son topta kaybetmeleri onları hem mental hem de fiziksel olarak çok yıprattı. Nitekim bu maçta Williams ve Gallinari’ye ek olarak Tatum ve Horford’u da dinlendirme kararı aldılar. Knicks maçında forma giyemeyen Brogdon’un ise kadroya dönmesi bekleniyor.

Her ne kadar Cavs cephesinde Mitchell’ın durumu maç saatinde belli olacak olsa da mevcut kadrosu ile ev sahibi ekip, Tatum ve Horford’dan yoksun olacak Boston’a üstünlük kurabilecek durumda. Puan tablosundaki durum olarak da Cavs’ın çok daha fazla galibiyete ihtiyacı var çünkü Boston 2. sırada en yakın rakibinden 4 galibiyet önde ve kafası daha rahat. Cavs’ın ise 4. sıra için Knicks tarafından çok zorlandığını biliyoruz. Ev sahibi avantajıyla beraber Cavs’ın Mitchell oynamasa da Garland, Mobley, Allen, LeVert gibi silahlarla kazanabileceğini, düşük handikapı da geçeceği düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.42
Betroad Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.66
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …