Anasayfa / NBA / Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls İddaa Tahmini 03.01.22

Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls İddaa Tahmini 03.01.22

NBA normal sezonda Cleveland Cavaliers ile Chicago Bulls Salı sabaha karşı 03:00’da Chicago Bulls ile karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu karşılaşmada deplasman takımı lehine 6.5 sayılık handikap açıklamış.

Cleveland Cavaliers son maçında bu geceki rakibi Bulls karşısında fikstür avantajına sahip olduğu gecede zorlanmasına karşın Mitchell, LeVert ve Love üçlüsüyle kazanmayı bildi. Garland ve Mobley’nin yokluğunda Love ve Allen’dan oluşan çember savunmasıyla rakibin zayıf karnı boyalı alanı yeteri kadar forse edemediler. Buna karşın kanatlardan başta LeVert ve Cedi Osman olmak üzere önemli katkı almayı bildiler. Bu gece rakipleri Bulls ile üst üst ikinci kez karşılaşacaklar ve Garland’ın ayak parmağındaki sakatlıktan ötürü durumu şüpheli. Mobley’nin ise durumu maç saatinde netleşecek.

Chicago Bulls ise aralık ayının son iki haftasında Zach LaVine’in devamlılık sorunlarını aşması neticesinde DeRozan’ın artan formuyla bir ivme yakaladı. Son yedi maçlarında beş galibiyet çıkarmayı başardılar.  Alex Caruso’nun rotasyona dönüşüyle en azından alçak posta daha iyi gömülüyorlar. Deplasmanda sezon genelinde underdog oldukları 15 maçın dokuzunda handikabın kazananı oldular. Sezonun son bölümde oldukça yoğun bir fikstürden iyi sonuçlar alarak çıkmayı bildiler. Bu gece bana göre deplasmanda sürpriz yapmaya adaylar.

İki takımın form durumu düşünüldüğündeve sakatlık raporu göz önüne alındığında Cavaliers cephesinde Mitchell ve istikrarsız LeVert’in üzerindeki yük oldukça yüksek olacak. Ayırca Cedi Osman ve Love’un performansları kritik önem arz ediyor. Eğer Bulls eşleşmenin son maçındaki performansını sahaya yansıtırsa bu gece handikapta kalmalarını bekliyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (h:+6.5) – 1.47

İntobet Oranı: MS 2 (h:+6.5) – 1.67

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Cleveland Cavaliers: Evan Mobley (GTD), Darius Garland (GTD), Dean Wade, Dylan Windler, Ricky Rubio

Chicago Bulls: Tony Bradley (GTD), Alex Caruso (GTD), Javonte Green (GTD), Derrick Jones Jr (GTD), Lonzo Ball, Goran DragicHakkında Duru Dağhan

2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Boston Celtics – New York Knicks İddaa Tahmini 27.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Boston Celtics, perşembeyi cumaya bağlayan gece 03:30’da New York Knicks ile TD Garden’da …