Anasayfa / Cleveland Cavaliers / Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 05.03.23

Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 05.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Cleveland Cavaliers Pazar günü saat 03:30’da Detroit Pistons ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin limitini 114.5 olarak açıklamışken Hovarda ise limiti 116.5 olarak belirlemişler.

Cavs bu sezonun istikrarlı ve iyi basketbol oynayan takımlarından birisi. Özellikle evlerinde hücumda etkili peformanslara imza atıyorlar. İç sahada son 3 maçlarından ikisini kazanırken de bunu görmüştük, önce Spurs’u 117 sonra da Raptors’u 118 sayı atarak yenmeyi başarmışlardı. Son maçlarında da konuk oldukları zirve adaylarından Boston’a iyi direnmişler, yine hücumda etkili olmuşlar ama sonunu getirememişler ve 117-113 ile kaybetmişlerdi. O maçta Mitchell 44 sayı, 4 ribaund, 5 asist ve Garland 29 sayı, 9 asist ile öne çıkan isimlerdi. Eksik ya da sakat oyuncuları yok. 

Pistons ise konferansın en zayıf halkası, 63 maçtan sadece 15 galibiyet çıkarabildiler. Son 2 maçlarını alıştığımız üzere üst üste kaybederlerken savunmada da sıkıntı yaşadıklarını gördük. Sırasıyla Hornets ve Bulls’dan 117’şer sayı yemişlerdi. Son maçta evlerinde Bulls’a karşı aslında iyi direnmişler ama 115-117 ile kaybetmekten kurtulamamışlardı. O maçta Bogdanovic 34 sayı, 6 ribaund, Diallo 19 sayı, Ivey 18 sayı ile öne çıkan isimlerdi ama yeterli olamamışlardı. Stewart, Burks, Bogdanovic, Duren ve Cunningham’dan bu maçta faydalanamayacaklar. 

İki takım arasında net bir kalite ve seviye farkı var. Cleveland konferansın iddialı takımlarından birisi. İlk 4 yarışında artık kritik bir döneme giriyorlar ve bu nedenle de özellikle evlerindeki her maçta kazanmak için sahadaya tam motivasyonla çıkacaklar. Detroit ise sezonun kalanını sadece formalite için oynayan, konferansın en zayıf halkası konumunda. Son maçlarda olduğu gibi yine savunmada zorlanacaklarını, Cleveland’ın Mithcell ve Garland liderliğindeki hücum silahlarına direnemeyeceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (114.5) – 1.42
Hovarda Oranı: EvSahibi ÜST (116.5) – 1.86
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

San Antonio Spurs – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Perşembe günü saat 03:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. …