Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / CSKA Moskova Duayeni, Itoudis’i Korudu

CSKA Moskova Duayeni, Itoudis’i Korudu

Efsane CSKA Moskova koçu Alexander Gomelsky’nin eski basketbolcu ve bugünlerde yorumculuk yapan oğlu Vladimir Gomelsky, Izvestia gazetesine takımın koçu Dimitris Itoudis hakkında konuştu.

Gomelsky’ye göre Itoudis, CSKA‘yı EuroLeague şampiyonu yapıp yapmaması üzerinden değerlendirilmemeli:

CSKA, Itoudis’le kontratını yalnızca EuroLeague kupasını kazanması halinde mi yenileyecek? Eski bir basketbol koçu olarak bu tür bir karara karşıyım. Bir koçu objektif değerlendirmenin tek yolu basketbol konusunda aldığı sonuçlara bakmaktır. Bence Itoudis, CSKA’yla son dört yılda etkileyici işler başardı. Ama Ordu Takımı’nın taraftarlarının beklentileri her zaman çok yüksek. Itoudis’in bu beklentileri karşılayamaması, kendisinin değil taraftarların sorunu. Bana göre Itoudis bu sezon sonrasında da CSKA’da kalmalı.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Fransız Uzun Euroleague Takımlarının Radarında

Bu sezon hem 7DAYS EuroCup’da hem de Liga Endesa’da beklentilerin altında kalan Unicaja Malaga pota …