Anasayfa / Dallas Mavericks / Dallas Mavericks – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini (Basket Guru) 31.05.21

Dallas Mavericks – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini (Basket Guru) 31.05.21

NBA Batı Konferansı çeyrek final serisi 4. maçında Dallas Mavericks Pazartesi saat 04:30’da Los Angeles Clippers ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 218.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 219.0 olarak belirlemiş.

Dallas seriye nefis bir başlangıç yapmış ve ilk 2 maçı Staples Center’da 103-113 ve 121-127’lik skorla kazanarak rakibinin ev sahibi avantajını iki kere elinden almıştı. Sonrasında evlerindeki ilk maçta ise Doncic’in 44 sayılık MVP performansına rağmen savunmada Leonard ve George ikilisni durduramadıkları için 108-118’lik skorla yenilmişlerdi. 4. maçı da kendi sahalarında oynayacaklar ve kazanmaları durumunda halen ev sahibi avantajı ellerimnde olarak sonraki maçlar için Staples Center’a gidecekler. 

Clippers sezona şampiyonluk favorilerinden biri olarak başlasa da gerek normal sezonda gerekse play-off sahnesinde beklentileri karşılayamadılar. Play-off’a kendi sahalarında 2 kez üst üste kaybederek başladılar, savunmada ciddi sorunlar yaşadılar. Son maçta deplasmanda Dallas’ı yenerken bile yine savunmada zayıf kalmışlar, Doncic’in 44 sayısına engel olamamışalrdı, 108-118 ile kazanmışlardı. Leonard ile George’dan gelen 65 sayının yanına Jackson ve Morris’den gelen 31 sayı ekleyememiş olsalar yine kazanmaları hayal olacaktı.

Clippers normal sezonu 4, Dallas ise 5. sırada bitirdi. Klasik bir 4-5 eşleşmesi izliyoruz, denk güçlerin kapışması keyif veriyor. Her iki takım da birbirlerini deplasmanda yenebileceklerini gösterdiler, bu da seriye ayrı bir renk ve heyecan katmış durumda kuşkusuz. Bununla beraber şuana kadar oynanan 3 maçta da ortak payda kesinlikle yüksek tempo ve takımların hücum performanslarına gösterdikleri konsantrasyon seviyesi. İki ekip de savunmayı genelde ikinci planda tutuyorlar ve bu maçta da farklı bir senaryo olmayacağını düşünüyorum. Bizlere bir kez daha yüksek skorlu bir mücadele izleteceklerini öngörüyorum. Alternatif olarak ise ev sahibi Dallas lehine açılan handikapları yanınıza alabilirsiniz. 

İddaa Oranı: ÜST (218.5) – 1.50
Bets10 Oranı: ÜST (219.0) – 1.77
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Los Angeles Clippers – Utah Jazz İddaa Tahmini 19.06.21

NBA play-off konferans yarı final serisi altıncı maçında Los Angeles Clippers cumartesi sabaha karşı 05:00’da …