Anasayfa / Dallas Mavericks / Dallas Mavericks – Minnesota Timberwolves İddaa Tahmini 29.05.24

Dallas Mavericks – Minnesota Timberwolves İddaa Tahmini 29.05.24

NBA Batı Konferansı final serisi 4. maçında Dallas Mavericks Çarşamba günü saat 03:30’da Minnesota Timberwolves ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.59 olarak açıklamışken Hovarda ise oranı 1.85 olarak belirlemiş. 

Mavs saha avantajı olmadığı seriye beklenenden çok daha iyi ve dominant bir başlangıç yaptı. Önce deplasmandaki 2 maçı birden kazandılar ve rakibi şok ettiler sonra da evlerindeki ilk maçı da kazanarak seride 3-0 öne geçtiler. Tarihte henüz hiç bi takımın 3-0’dan geri dönüp turu geçemediğini düşündüğümüzde Doncic ve arkadaşlarının NBA finaline ne kadar yakın olduklarını daha net anlayabiliriz sanırım. 

Wolves bu sezonun flaş ekiplerinden biriydi. Gerek normal sezondaki istikrarlı performansları gerekse play-off’da savunma performanslarıyla ortaya koydukları etkili sonuçlar sayesinde, son şampiyon Denver’ı da eleyerek konferans finaline kadar geldiler. Ancak burada tam anlamıyla sert bir kayaya çarptılar. Doncic ve Irving liderliğindeki Dallas karşısında saha avantajlarını hiç kullanamadılar ve ilk 2 maçı evlerinde kaybettiler. Ardından da deplasmanda kaybederek 0-3 geriye düştüler. Yani artık işleri mucizeye kalmış durumda! 

Gerek yarı finaldeki performanslar gerekse kağıt üstünde kadro kalitesi anlamında birbirlerine yakın takımlar olarak görülüyorlardı bu serinin başında. Ama Doncic ve Irving faktörü ilk 3 maçta net olarak ağır bastı, daha doğrusu Wolves savunmasına ağır geldi. Dallas bir kez daha evinde oynayacak ve bu maçı kazanması durumunda seriyi süpürerek adını NBA finaline yazdıracak. Bu fırsatı kaçırmayacaklarını, kazanarak beklentileri karşılayacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.59
Hovarda Oranı: MS 1 – 1.85
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Capitanes de Arecibo İddaa Tahmini 23.06.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Piratas de Quebradillas Pazar günü saat 03:00’da Capitanes de …